Desítky lidí uctily památku Horákové

23.06.2012 19:42

U pomníku Milady Horákové se v sobotu sešly desítky lidí, aby uctily její památku. V parku pankrácké věznice, kde byla Horáková před dvaašedesáty lety popravena, měl také krátký projev Jiří Paroubek, předseda strany národních socialistů LEV 21.

Desítky lidí uctily památku Horákové
Foto: ustrcr.cz
Popisek: Milada Horáková popravená v roce 1950

Právě díky iniciativě socialistických stran a především ČSSD a jejího tehdejšího předsedy Jiřího Paroubka pomník vznikl. Ten kromě Horákové připomíná také dalších 234 obětí komunistické zvůle. "Horáková se do dějin našich zemí zapsala jako statečná žena, která bojovala proti dvěma totalitám,” řekl Paroubek v krátkém projevu.

Milada Horáková byla členkou protinacistického odboje a po skončení druhé světové války se stala poslankyní za národní socialisty. Po komunistickém převratu v roce 1948 odešla demonstrativně ze strany a tak se dostala se do hledáčku skalních komunistů. Ve zkonstruovaném procesu byl osmého června 1950 nad Horákovou vynesen rozsudek smrti, který byl vykonán 27. června téhož roku. Za její život se u tehdejšího prezidenta Gottwalda přimlouval například Albert Einstein, nebo Winston Churchill.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

20:33 Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

Ve středu 21. srpna si na řadě míst České republiky lidé i politici se svými projevy připomněli okup…