Děsivé výhrůžky Ševčíkovi. A pak přišel jeho fanoušek a srovnal to

21.04.2022 10:52 | Ze sítí

S velkým odporem se setkala kandidatura a následné zvolení děkana Národohospodářské fakulty VŠE, Miroslava Ševčíka. Padala ostrá slova, například od senátora Lásky, že „si neporadíme ani s jedním podivným kolaborantem jménem Ševčík“. Ekonomka Danuše Nerudová zase prohlašovala, že zpochybňování BIS a bagatelizace ruské hrozby jsou „akty proti bezpečnosti naší země“. Bývalá poslankyně a ředitelka domova pro postižené se dokonce nechala slyšet, že na NF VŠE už nevkročí. Těm, kdo na Ševčíka plivou, se pak vysmál politolog Petr Macinka, že jejich hněv je spolehlivá záruka, že se z fakulty nestane VUML.

Děsivé výhrůžky Ševčíkovi. A pak přišel jeho fanoušek a srovnal to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Miroslav Ševčík

Anketa

Zaslouží si ředitel BIS Michal Koudelka státní vyznamenání?

2%
95%
hlasovalo: 42152 lidí
Nebývalou pozornost si v posledních dnech vyžádala volba děkana Národohospodářské fakulty. Kandidát byl jeden, doc. ing. Miroslav Ševčík, CSc. A včera byl do funkce akademickým senátem zvolen jednomyslně. Ještě předtím však na volbu upozornily Seznam Zprávy, které citovaly rozhovor PL z 28. 4. 2021, kde zazněla tato otázka a odpověď:

Jak v kontextu toho číst vyjádření generála Petra Pavla, že detailní důkazy se sice nedozvíme, ale že jde o volbu, zda chcete věřit plukovníku Koudelkovi, nebo plukovníku Putinovi?

Tak já osobně plukovníku Koudelkovi, který obdržel vyznamenání CIA, takzvanou Tenetovu cenu za zahraniční spolupráci, nevěřím ani to, že se jmenuje Koudelka. Ne že bych Putinovi věřil všechno, ale že se jmenuje Putin, to mu věřím.

Z tohoto vyjádření pak Seznam Zprávy vytvořily tvrzení, že Ševčík je obhájcem či zastáncem Putina.

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová ke kandidatuře pro server řekla: „Vnímám jako alarmující nejen extrémní výroky pana Ševčíka, ale i samotný fakt, že osoba s takovými postoji je jediným kandidátem na děkana Národohospodářské fakulty VŠE. Návrh je o to více znepokojivý, že pan docent Ševčík dlouhodobě hájí Putinův režim, který dnes páchá brutální zločiny proti ukrajinskému obyvatelstvu.“

Proti Ševčíkovi pak vystupovala řada osobností z politického, mediálního i akademického života. Europoslanec Tomáš Zdechovský například označil tuto volbu za ostudu. „Jeho výroky o zpochybňování BIS nebo obhajování putinovského režimu jsou úplně mimo,“ prohlásil.

Proti Ševčíkovi vystoupil také senátor Václav Láska se slovy: „Ukrajinci statečně vzdorují bandě Orců a my si neporadíme ani s jedním podivným kolaborantem jménem Ševčík. Je to naše ostuda.“ Nebo bývalý ministr zahraničí za ČSSD Tomáš Petříček: „Pokud se Miroslav Ševčík stane děkanem NF VŠE, pak tato škola pozbývá svého morálního kreditu. Souzní s V. Klausem, že špinavé peníze neexistují, jezdí s nelegálním modrým majáčkem, je na straně Ruska než Ukrajiny. Vážně by někdo takový měl být děkanem?“

„Devět hlasů z devíti. Akademický senát fakulty zdá se býti po lobotomii,“ mínil zakladatel think-tanku AMO klima a spolupracovník Ministerstva životního prostředí Tomáš Jungwirth.

A ostře na Ševčíkovy šance na znovuzvolení pohlížela ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová: „Kritická diskuse na půdě univerzity je důležitá, ale v tomto případě je jasné, kdo je nepřítel. Jsme v hybridní válce a jakákoliv bagatelizace ruské hrozby a zpochybňování BIS jsou akty proti bezpečnosti naší země!“

„Ctím akademické svobody, ctím svobodu slova i svobodu rozhodnutí. Občas jsem přednášela na Národohospodářské fakultě. Setkání se studenty a témata ze sociální sféry. Tímto mé občasné působení na fakultě končí. Každý má své hranice, které zvládne překročit,“ prohlásila Lenka Kohoutová, bývalá poslankyně a ředitelka Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická.

Bouřlivě a někdy i sprostě pak na Ševčíkovu kandidaturu a zvolení reagovali další uživatelé sociálních sítí. Čehož si všiml politolog Petr Macinka. „Twitter (opět) hoří svatým ohněm! Rádoby absolventi a militantní sotva bakaláři obskurních oborů Fakulty humanitních studií UK se topí v slzách hněvu a kalužích žluči. Ředitel Deníku N se (na tom Twitteru) obřadně sebevznítil a armáda rytířů ducha s vychozenými malotřídkami lká, že kdyby náhodou byli někdy studenty VŠE, okamžitě by na protest tohoto studia zanechali,“ komentoval sarkasticky.

A jízlivě si kopl také do Kohoutové: „Profesionální lhářisidokapsy, kteří neumí spočítat ani rovnici o žádné neznámé, si namlouvají, že VŠE stejně není žádná těžká škola. Zdravotní sestra z ODS pokládá na oltář oběť nejvyšší a sděluje sociálním sítím, že i kdyby to po ní někdo chtěl, nikdy by už na této škole nepřednášela – ó, jaká to ztráta pro lidstvo i budoucí inteligenci.“

Zkritizoval též ministryni Langšádlovou a Tomáše Petříčka: „Ministryně Vlády ČR pro vědu, která vystudovala okresní soukromou vysokou školu v Kolíně (nikoli nad Rýnem) a kterou od jmenování do úřadu zatím nikdo nikde jinde nespatřil, je znepokojena! Bývalý zbytečný ministr (zahraničí) zbytečné politické strany (ČSSD) ztratil iluze…“

„Elity pražských kaváren zvadly, neboť poslední bašta vzdělávacího systému, která v Česku vychovává kvalitní ekonomy a racionálně uvažující strukturované osobnosti, co na rozdíl od nich umí vidět život a svět ve správných souvislostech a nikoli v zajetí vlastního vlhkého snění – Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze – má děkana! Navíc zvoleného poměrem hlasů 9–0. HABEMUS PAPAM!

Zvolení Doc. Ing. Miroslava Ševčíka, CSc., který byl vždy velmi svůj (ať už se po něm snažil vozit, či se na něm přiživoval a parazitoval kdokoli), jakož i zuřivá nenávistná reakce salonních levičáků vůči jeho osobě jsou dobrou zárukou toho, že se z hlavní české ekonomické vysoké školy další pobočka novodobé Večerní univerzity marxismu-progresivismu v řadě zatím nestane. Bravo!“ tleská Petr Macinka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…