Děti 12, 13 let, už by měly brát blokátory puberty, pokud pochybují o genderu. Jako cukrovka, říká aktivistka o lidech „mezi“

23.01.2022 7:09

Hostem Standa Show byla Chloé Monette, trans, vegan, eco-marxist, she/her a také zakladatelka webu Jsemtrans.cz. „Není jenom muž a žena, existují ještě i intersex lidé. V podstatě dá se to představit jako přímka, na jedné straně typický biologický muž, na druhé straně typicky čistá biologická žena, mezi tím je spousta genových mutací, které se prostě dějou náhodně,“ zmínila.

Děti 12, 13 let, už by měly brát blokátory puberty, pokud pochybují o genderu. Jako cukrovka, říká aktivistka o lidech „mezi“
Foto: Repro YouTube Standashow
Popisek: Chloe Monette, ekomarxistická transgender veganka

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26930 lidí
Úvodem Monette shrnula, jak se žije translidem v České republice. „Velmi složitě a špatně, a to ze všech stran – zákony, lékaři, společnost naše... Nejhůř se žije těm translidem, na nichž jde poznat, že jsou trans. Protože pokud si na sebe muž, ať se jakkoliv nalíčí, vezme šaty, tak nejspíš to půjde poznat. A tihle lidi to mají neskutečně složité u nás,“ poznamenala Monette.

„Co se týče zákonů, tak tady máme úřední změnu pohlaví, která je vlastně podmíněná sterilizací a asi dva roky dlouhým procesem. A do té doby prostě na všech dokladech, na občance, nevím kde ještě všude, tak tam bude mít člověk to špatné písmenko a to je asi hlavně vždycky když jdu třeba k lékaři nebo na úřad, tak to bohužel i když vypadám jakkoliv žensky, mám ženské jméno, i když mám víc ženský hlas než teď, tak prostě se dost často setkávám s tím, že mě misgenderují, což je asi další slovo, které bych měla vysvětlit. Misgendering je vlastně, když té osobě řeknete, oslovíte ji jiným zájmenem, než ta osoba preferuje. Já jsem žena, preferuji ženská zájmena, takže misgendering je v mém případě, když mě někdo osloví mužsky,“ zmínila Monette.

Moderátor Standa se následně ptal na proces, jak to vypadá, když si člověk chce změnit pohlaví v občance. „Člověk musí minimálně rok v kuse brát hormony, ještě vůbec než se dostane na tu sexuologii, tam se docela čeká, pak se rok berou hormony a potom může ta osoba na pohlavní komisi, to je hroznej název! Ta zasedá dvakrát ročně,“ dodala Monette, že hodně také záleží na volbě sexuologa, protože sexuologie tady nejsou standardizované a každá si vlastně s translidmi dělá, co chce.

Hovořilo se i o roli pohlavní komise. „Tam člověk jde jen tehdy, rozhodne-li se pro úřední změnu pohlaví. Což bohužel znamená sterilizaci plus chirurgickou změnu tvých pohlavních orgánů, což ne všichni translidé chtějí. Aby měli to správné vysněné písmenko, tak se musí nechat takhle operovat, i když nechtějí,“ poznamenala Monette s tím, že jsme jednou z posledních zemí, kde se sterilizace ještě kvůli tomuto úkonu provádí. 

Monette se následně vyjádřila k tomu, v kolika letech je možné vyjádřit nesouhlas s tím, jaké má člověk tělo. „Asi by se všichni shodli, že v 18 letech, když člověk může volit všechno, že je rozumná hranice, to kdybych řekla, nikdo nebude odporovat, ale problém je prostě, že jakmile tělo projde pubertou, obzvlášť tou mužskou, protože testosteron biologicky je mnohem silnější hormon a působí ty nevratné změny v těle jako je třeba mutace, fousy a podobně, tak kromě hormonů, třeba ženských hormonů, které beru já, existují i takzvané blokátory puberty, což na rozdíl od hormonů má naprostý minimum vedlejších efektů. Takže já jsem toho názoru, že jakmile je prostě pochyba o genderu, ať je to třeba ve 12, 13 letech, než tělo začne tou pubertou, tak by se měly tyto léky nasadit,“ zmínila Monette. 

Podle jejích slov je komplikované i biologické pohlaví. „Není jenom muž a žena, existují ještě i intersex lidé. V podstatě dá se to představit jako přímka, na jedné straně typický biologický muž, na druhé straně typicky čistá biologická žena, mezi tím je spousta genových mutací, které se prostě dějou náhodně. Stejně jako má někdo cukrovku, tak někomu se zmutují pohlavní znaky. A někde zhruba uprostřed jsou intersex lidé, kteří bohužel tady v Česku neexistují,“ pravila osoba Chloé Monette.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

18:22 Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

Jak ovlivní balík pomoci z USA a nové mobilizační předpisy pro Ukrajince vývoj rusko-ukrajinského ko…