Děti ze Sýrie v Řecku trpí. Pokoušejí se o sebevraždu, uvádí Lékaři bez hranic

18.09.2018 14:08

Je na čase, aby řecké orgány a EU začaly jednat a přesunuly tisíce trpících dětí z utečeneckých táborů do bezpečných domovů v zemích Evropské unie, tvrdí nezisková organizace Lékaři bez hranic, která se důrazně vložila do sporu o válečné uprchlíky.

Děti ze Sýrie v Řecku trpí. Pokoušejí se o sebevraždu, uvádí Lékaři bez hranic
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka

Nezisková organizace Lékaři bez hranic se zapojila do debaty o přerozdělení válečných sirotků ze Sýrie do jednotlivých evropských zemí. Agentura Reuters napsala, že jen v Řecku v táboře Moria se v tuhle chvíli nalézá asi 3 tisíce dětí - uprchlíků. V zájmu jejich zdraví, především duševního zdraví, je podle Lékařů bez hranic nezbytné nechat je žít v co nejnormálnějším prostředí. V táboře se týden co týden pokouší řada teenagerů o sebevraždu, další děti trpí úzkostmi, záchvaty paniky a dalšími psychickými obtížemi.

„Je to už třetí rok, co Lékaři bez hranic vyzvali řecké orgány a EU jako celek, aby převzali odpovědnost za své kolektivní selhání," napsala agentura. „Je na čase přesunout co nejrychleji nejzranitelnější osoby do bezpečného ubytování v jiných evropských zemí," soudí Lékaři bez hranic.

Na řeckém ostrově Lesbos jsou běženci ubytovaní v námořních kontejnerech a v naprosto nedostačujících stanech. Neziskové organizace za to úřady opakovaně kritizovaly. Řecké úřady se od roku 2015 stačily vypořádat s přílivem migrantů ze Sýrie zpustošené občanskou válkou, ale i z chudých zemí afrického kontinentu.  

Situaci by pomohlo řešit, kdyby si část běženců přerozdělily i další země EU. Některé z nich to však striktně odmítají, píše Reuters.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pekarová slíbila šetřit. Ale poslanci prolétali miliony. Na „setkání s výbory“

16:57 Pekarová slíbila šetřit. Ale poslanci prolétali miliony. Na „setkání s výbory“

Japonsko a Singapur, Korea, Mexiko a Paraguay. To byly nejnákladnější cesty výborů Poslanecké sněmov…