Developeři z Finep uzavřeli s ČSSD milionový kontrakt na Lannův palác

01.08.2014 6:53

Developerská společnost Finep dá do opravy pražského Lannova paláce, který patří ČSSD, 75 milionů korun ze svého. Navíc bude sociálním demokratům čtvrt století platit nájem, uvedl dnes deník E15. Kolik ČSSD na nájemném za zhruba 2000 metrů čtverečních ploch inkasuje, obě strany tají. „Výše nájmu je bez komentáře," uvedl místopředseda strany pro hospodaření Martin Starec.

Developeři z Finep uzavřeli s ČSSD milionový kontrakt na Lannův palác
Foto: Hans Štembera
Popisek: V hotelu Olšanka se koná 7. zasedání ÚVV ČSSD

Podle deníku obsahuje smlouva mezi Finepem a ČSSD podmínky, které na realitním trhu „vzbudily rozpaky". Nejdelší firemní kontrakty na pronájem kanceláří se v Praze uzavírají na deset let, a to ještě výjimečně, uvádí E15. A jsou to prý zpravidla majitelé pronajímaných kanceláří, kteří v době přebytku volných kancelářských ploch lákají firmy například pomocí příspěvků na úpravy interiéru. „Firmě se Lannův palác velmi líbí a naši akcionáři se do projektu doslova zamilovali," cituje E15 mluvčí Finepu Pavlu Temrovou, která vysvětlovala, proč developer na podmínky v tendru, jenž ČSSD vyhlásila, kývl. 

Sociální demokraté letos v červnu oznámili, že chystají opravu památkově chráněného Lannova paláce v centru Prahy naproti Masarykovu nádraží. Uvedli také, že straně by měl pomoci strategický partner, který by měl jako nájemce novogotickou budovu rekonstruovat a spravovat. 

Lannův palác se nachází blízko stranického sídla - Lidového domu v Hybernské ulici. V současnosti není přístupný, jeho podloubí zakrývají vlnité plechy. Budovu s obytnými a reprezentačními prostory a obchody v přízemí nechal postavit podnikatel Vojtěch Lanna, který založil mimo jiné kladenské železárny. Dokončena byla v roce 1859. Později - zhruba v polovině minulého století - přibylo podloubí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…