Dienstbier: Levice už je dávno sjednocená. A za SPOZ stojí Dalík

11. 3. 2013 8:47

Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier se pro Lidové noviny vyjádřil k blížícímu se sjezdu ČSSD. „Musíme dokázat, že máme jako jediní sílu změnit stav země,“ tvrdí Dienstbier.

Dienstbier: Levice už je dávno sjednocená. A za SPOZ stojí Dalík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Keller byl kmotrem knihy kandidáta na prezidenta Jiřího Dienstbiera

Sjezd ČSSD se bude zabývat otázkou jak připravit stranu na příští, supervolební rok. Žaloba pro velezradu na již bývalého prezidenta Václava Klause nebude mít větší vliv, nemá to tam být žádné větší téma. Jiří Dienstbier odmítá i úvahu senátora Jaroslava Kubery (ODS), že by se žalobou již odstartovala kampaň pro senátní volby v příštím roce. „Pokud bychom se měli bavit o tom, že téměř dva roky před volbou zahajuji předvolební kampaň, tak je předvolební kampaň vše, co člověk v politice dělá. To samozřejmě do jisté míry platí, ale jinak je to úvaha zcestná. Mandát budu chtít pravděpodobně obhájit,“ říká pro LN Dienstbier.

ČSSD si přeje oslovit více mladých lidí

Strana se prý musí zaměřit na voliče, pro které jsou hodnoty ČSSD důležité. „Musíme se prezentovat jako strana, která je schopná přinést změnu. Skutečně, nikdo jiný nemá takovou sílu, aby tu změnu byl schopný provést. Nepřijímám proto debatu o sjednocení levice, nekomunistická levice je tu dávno sjednocená pod značkou sociální demokracie,“ míní Dienstbier.

Při vzniku SPOZ hrály roli finance z okolí expremiéra Mirka Topolánka

Jiří Dienstbier sdílí podezření, že při vzniku SPOZ hrály roli finance z okolí expremiéra Mirka Topolánka (ODS) a lobbisty Marka Dalíka. Žalobcům a vedení ČSSD zároveň předal dopis, který to má dokládat. „Nemám žádný důvod pochybovat o pravosti tohoto dokumentu, který jsem dostal. Potvrzoval spekulace, které se objevovaly v předchozích letech,“ dodává Dienstbier.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bum! Klaus ml. udeřil. Uteče k němu další poslanec

19:30 Bum! Klaus ml. udeřil. Uteče k němu další poslanec

Václav Klaus ml. dnes plánuje vyslovit vládě nedůvěru i za svou novou platformu Trikolóra. Vláda ale…