Dienstbier je směšný. Když měl vládní koryto, Babiše podporoval, připomněl právník Koudelka. A naštval „polyhistora a spisovatele“

30.04.2018 22:10

Právník Zdeněk Koudelka se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k senátorovi za ČSSD Jiřímu Dienstbierovi. Podle jeho slov je směšný. A následně se rovněž na blogu Aktuálně.cz dočkal odpovědi od psychologa, jenž se mimo jiné také označuje jako polyhistor, Bohumila Slámy.

Dienstbier je směšný. Když měl vládní koryto, Babiše podporoval, připomněl právník Koudelka. A naštval „polyhistora a spisovatele“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier
reklama

„Sociální demokracie rozhoduje, zda vládnout s Andrejem Babišem. Jsou argumenty pro i proti. Rozhodování doprovází směšnost některých sociálnědemokratických politiků, kteří dříve seděli ve vládě s Babišem a nyní před společnou vládou varují,“ píše Koudelka s tím, že příkladem pokrytecké směšnosti je Jiří Dienstbier, jenž byl původně protežován Davidem Rathem a který byl podporovatelem koalice s hnutím ANO v Sobotkově vládě. Zde byl, jak připomíná, ministrem bez portfeje. 

Původní text ZDE.

„Když měl Dienstbier vládní koryto, koalici s Babišem podporoval. Když mu není nabízeno koryto, je proti Babišovi. Zřejmě si myslí, že lidé uvěří, že když byl Dienstbier s Babišem ve vládě, šlo o jiného Babiše, asi nějakého lidskoprávního Babiše. Ale jde o stejného Babiše. Tato politika je nedůvěryhodná,“ zmínil velmi kriticky Koudelka. 
 
 
Jak však poznamenal psycholog Bohumil Sláma ve své reakci, směšný není Dienstbier, ale spíše Koudelka. „Ctěný pan docent práv Zdeněk Koudelka mne svou nesoudností dráždí už delší dobu. Dosud jsem mlčel, avšak tentokrát už nemohu; jeho plivání, nyní na Jiřího Dienstbiera, už přesáhlo únosnou míru,“ poznamenal velmi kriticky Sláma. 
 
Nechápe, kde se bere ve Zdeňku Koudelkovi ta drzost, aby si na Jiřího Dienstbiera dovoloval. „Aby ho nálepkoval a tahal argumenty proti němu víceméně ze vzduchu a argumenty svědčící v jeho prospěch bezezbytku zamlčel?“ rozčílil se Sláma.
 
Původní text ZDE.

„Jestliže na našich právnických fakultách (vůbec) existují takoví učitelé jako Zdeněk Koudelka (a nedělejme si iluze), nelze se divit, že v naší justici je tolik špíny. Do mrtvých, ať už skutečných nebo jen politických a absolutních nebo jen relativních, kopou, pane Koudelko, jen grázli a ubožáci,“ uzavřel jasně Sláma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…