Dienstbier převezl ministryni práce. Sebral jí téma, kterému se věnovala

07.04.2014 22:07

Od května bude téma zrovnoprávnění žen s muži patřit do agendy ministra Jiřího Dienstbiera. Původně však Radu vlády pro rovné příležitosti spravovala jeho stranická kolegyně Michaela Marksová, která se tématu dlouhodobě věnuje.

Dienstbier převezl ministryni práce. Sebral jí téma, kterému se věnovala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier
reklama

„Vzhledem k tomu, že jsem se této problematice dlouhodobě věnovala, mě převedení agendy k Jiřímu Dienstbierovi možná trochu mrzí. Nicméně systémově do jeho kompetence určitě patří a může být zajímavé, že se jí bude zabývat muž," uvedla pro server Týden.cz Michaela Marksová.

„Navíc část problematiky rovnosti žen a mužů stále patří do agendy Ministerstva práce a sociálních věcí a jsem přesvědčena, že naše resorty budou úzce spolupracovat," dodala ministryně.

Marksová se rovnosti žen a mužů věnuje téměř celý profesní život. Působila například jako ředitelka odboru rovných příležitosti ve školství na Ministerstvu školství. Rada vlády pro rovné příležitosti ale bude od května pod Jiřím Dienstbierem, stejně tak projekt Optimalizace institucionálního zabezpečení rovných příležitostí žen a mužů v ČR či spolufinancovaný projekt z peněz Evropské komise s názvem Příprava Akčního plánu pro vyrovnané zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…