Dienstbier varuje Zemana: Když po mně půjdete...

07.02.2013 9:53 | Zprávy
autor: jav

Po vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách začíná ve straně sílit tlak na jeho nejostřejšího kritika, místopředsedu Jiřího Dienstbiera. Ten však v rozhovoru pro server Lidovky.cz prozradil, že se pomsty od „zemanova křídla“ neobává.

Dienstbier varuje Zemana: Když po mně půjdete...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

„Kdyby se k tomu Miloš Zeman snížil, sám sebe by degradoval,“ prohlašuje senátor ČSSD. Obavy nemá ani ze Zemanova vystoupení na stranickém březnovém sjezdu. Neočekává, že by si zde „nadiktoval“ požadavky na osoby ve vedení strany.

Očekává, že nově zvolený prezident řekne, „jak si představuje výkon prezidentské funkce. A také že definuje zásadní problémy země. Věřím, že zůstane jen u této státnické polohy,“ věří Dienstbier.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Legislativa

Proč je vůbec legislativně možné, aby nějaké zákony byly schvalovány bez debaty? Pochopil bych to třeba ve stavu nouze. Ale jinak? Proč s tím něco neuděláte? CO vím, tak se teď jednací řád měnil, proč ne i toto? Protože jestli je to praxe této vlády, jak kritizujete, proč s tím něco neuděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš přitvrdil proti prezidentovi tak, že se ozvala i zamčená Nerudová

20:30 Babiš přitvrdil proti prezidentovi tak, že se ozvala i zamčená Nerudová

Předseda vlády Andrej Babiš odmítl návrh prezidenta Petra Pavla obnovit schůzky nejvyšších ústavních…