Ruské ministerstvo zahraničí obdrželo od české strany diplomatickou nótu. Jde již o druhý případ za poslední měsíc a opět souvisí se sochou Koněva. Před českým konzulátem v Petrohradu se konala demonstrace ultralevicové organizace Jiné Rusko. „Zasáhla proti nim policejní ochranka, jednoho z nich zadržela a udělila mu pokutu. Bohužel policie neinformovala o zásahu a jeho vyřešení generálního konzula. V tomto duchu byla na ruské ministerstvo zahraničních věcí zaslána oficiální nóta,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Místo, kde stála socha maršála Koněva v pražských Dejvicích
reklama
Diplomacie České republiky poslala za posledních pár týdnů již druhou nótu ruskému ministerstvu zahraničí. Informoval o tom server České noviny. Bylo to kvůli demonstraci před českým konzulátem v Petrohradu.
Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.