Diplomy z práv v Plzni by nemusely platit

03.11.2012 14:07

Nad plzeňskými právy se opět vznáší riziko zneplatnění diplomů - tentokrát nikoliv kvůli podvodům, ale z důvodu laxního přístupu ministerstva školství. Situaci na plzeňských právech se minulý týden věnovala Rada vysokých škol. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Diplomy z práv v Plzni by nemusely platit
Foto: Josef Dvořák
Popisek: Právnická fakulta v Plzni, součást Západočeské univerzity
reklama

"Vyzvali jsme ministerstvo, aby co nejdříve rozhodlo o rozkladech, které byly podány proti rozhodnutí o udělení akreditace ministerstvem pod vedením ministra Petra Fialy," komentuje jeden ze závěrů jednání Rady Marek Hodulík, předseda její legislativní komise. A Fialův úřad má konečně v úmyslu se této věci věnovat - podle mluvčího ministerstva Marka Zemana je rozkladová komise svolána na příští týden.

"Podle nás ve chvíli, kdy ministerstvo neřeklo, že tyto rozklady jsou nicotné, tzn. nebyly podány účastníky řízení, a ani o nich nerozhodlo, tak není jasné, jestli akreditace ministra Fialy nabyla v tuto chvíli právní moci a tudíž zda lze podle ní postupovat," vysvětluje Hodulík.

Kromě toho, že toto ministrovo rozhodnutí zrušilo akreditaci, kterou tehdy plzeňským právům udělil ministr Josef Dobeš, tak také formálně změnilo subjekt, který má výuku prakticky vykonávat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

D*bila dělejte z někoho jiného! Známý advokát ke Kundrovi, Respektu, BIS. Velmi ostré

18:33 D*bila dělejte z někoho jiného! Známý advokát ke Kundrovi, Respektu, BIS. Velmi ostré

Právník a bývalý poradce prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf se vyjádřil ke kauze ricin, ktero…