Dnes protikomunističtí aktivisté jen sbírali podpisy. Zítra to vypukne

24.02.2013 17:29 | Zprávy
autor: jno

Hned několik občanských iniciativ sbírá na Staroměstském náměstí v Praze podpisy pod petice proti komunistickým zastupitelům v krajských radách. Organizátoři chtějí především vyburcovat lidi i politické strany k větší aktivitě právě proti komunismu. Nedělní akce je předzvěstí několika pondělních pietních a protestních akcí u příležitosti pětašedesátého výročí převratu v roce 1948.

Dnes protikomunističtí aktivisté jen sbírali podpisy. Zítra to vypukne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební kampaň KSČM

Dnes je na Staroměstském náměstí zastoupeno přes deset protikomunistických občanských iniciativ, které vznikly v krajích po podzimních krajských volbách jako vyjádření nesouhlasu se zastoupením komunistů v radách krajů. Poslední čísla mluví o deseti tisících podpisech pod peticemi.

„Nesouhlasíme s tím, aby komunisté, při tom všem, co tato bludná ideologie a její režim udělaly a co reprezentují, měli výraznější zastoupení ve veřejném životě. Vyzýváme demokratické strany, aby vytvořily nové krajské koalice, aby nespolupracovaly s extremisty, to jest s komunisty," řekl Petr Marek z iniciativy Bez komunistů. Podle organizátorů může za úspěch komunistů především nízká účast v posledních krajských volbách. Proto mají organizátoři za cíl vyburcovat především lidi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vážená paní exministryně

nedávno jste prohlásila, že USA jsou náš největší spojenec. Zvláštní vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Bělorusko John Coale právě Evropany vulgárně označil za „bandu sr*čů“. Co tomu říkáte, když o Vás takto mluví Váš největší spojenec? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sedm milionů za Letnou. Dárci tajní, ministr udeřil

7:15 Sedm milionů za Letnou. Dárci tajní, ministr udeřil

Veřejnost se ptá, kdo spolku Milion chvilek zaplatil demonstraci na Letné, která měla vyjít na sedm …