Dnes se poprvé sejde pracovní skupina pro hodnocení dopadů sankcí

12.08.2014 6:09

Dnes se na Úřadu vlády poprvé sejde pracovní skupina pro hodnocení dopadů protiruských sankcí. Podle nedávného vyjádření ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) sankce povedou k poklesu tržeb českých firem o asi 2,2 miliardy Kč. Na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) se dopoledne zase uskuteční schůzka s více než 100 vývozci, které se zúčastní zástupci Licenční správy MPO a Finančního analytického útvaru Ministerstva financí.

Dnes se poprvé sejde pracovní skupina pro hodnocení dopadů sankcí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vláda premiéra Sobotky při potlesku

Pracovní skupinu, kterou vede státní tajemník pro evropské záležitosti na Úřadu vlády Tomáš Prouza, zřídila vláda minulý týden. Jsou v ní náměstci ministra financí, zahraničí, průmyslu a obchodu a zemědělství. Jednání se zúčastní také zástupci sociálních a hospodářských partnerů.

Exportéři by se dnes také měli dozvědět, zda se jich týkají protiruské sankce uvalené Evropskou unií. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) pro ně pořádá první konferenci, další mají následovat. Resort je nyní zavalen dotazy vývozců ohledně sankcí.

Vývozci citlivých technologií budou muset žádat o povolení

Omezení ze strany EU cílí na kapitálový trh, vojenský průmysl, zboží dvojího užití a citlivé technologie pro těžbu ropy. Vývozci zboží a technologií dvojího užití budou muset žádat o vývozní povolení Licenční správu MPO. Exportéři citlivých technologií pro ropné odvětví a související obory musí zase podat žádost Finančnímu analytickému útvaru Ministerstva financí.

Ministerstva průmyslu a obchodu a financí již kvůli unijním protiruským sankcím zveřejnila návod pro exportéry do Ruska. Vývozci se také mohou informovat na zelené lince MPO 800 133 331.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

13:21 „Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

Klimatická aktivistka, Švédka Greta Thunbergová na pátečním shromáždění v Berlíně ocenila mladé, že …