Do Olomouckého kraje přijíždí již potřetí prezident Miloš Zeman

18.05.2016 7:02

Do Olomouckého kraje dnes přijede na třídennní návštěvu prezident Miloš Zeman. Jde o jeho třetí návštěvu v tomto kraji. Zatímco naposledy zamířil na sever regionu, tentokrát bude především na Přerovsku a Prostějovsku. V plánu má návštěvu některých podniků, diskutovat chce také s obyvateli Černotína, Kojetína a Hranic na Přerovsku a nově vzniklých obcí na Libavé, ale i s hranickými studenty. Návštěvu ukončí v pátek vysazením památného stromu v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku.

Do Olomouckého kraje přijíždí již potřetí prezident Miloš Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Zeman se nejprve dnes setká s hejtmanem Jiřím Rozbořilem (ČSSD), poté bude hovořit s krajskými zastupiteli a vybranými starosty i řediteli příspěvkových organizací a zástupci odborů. Odpoledne se přesune do Přerova, kde navštíví významného tuzemského výrobce sportovních dalekohledů a puškohledů, podnik Meopta-optika. Středeční program ukončí v Černotíně na Přerovsku. Obec loni získala titul Vesnice roku Olomouckého kraje, prezident má v plánu setkat se se zdejšími obyvateli na tamním hřišti.

Ve čtvrtek zavítá prezident do Hranic, diskutovat zde bude nejen se studenty, ale i s obyvateli města. V plánu má také setkání s vedením i obyvateli nově vzniklých obcí Město Libavá, Kozlov a Luboměř pod Strážnou, které do loňska byly součástí stejnojmenného vojenského újezdu. Páteční program zahrnuje Zemanovu návštěvu výrobce průmyslových klapek a armatur ABO valve v Chomoutově u Olomouce, Kojetína na Přerovsku a zámeckého areálu v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku.

Loni Zeman navštívil severní část Olomouckého kraje. Se zástupci samospráv, obyvateli a místními podnikateli hovořil například o plánech na stavbu tunelu pod Červenohorským sedlem či na obnovení těžby zlata na Jesenicku. Při své první návštěvě Olomouckého kraje prezident v roce 2014 zamířil na Olomoucko, Prostějovsko a Přerovsko.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Budeme muset zavřít i průmysl, padlo. Známý imunolog to vidí černě

7:55 Budeme muset zavřít i průmysl, padlo. Známý imunolog to vidí černě

Biochemik Zdeněk Hostomský tvrdí, že vláda má při boji s koronavirem špatně nastavenou strategii. „P…