Do rozhlasové rady dostal stopku Sobotkův informátor i bývalý šéfredaktor Vltavy

22.02.2019 10:53

Poslanci z volebního výboru vybrali z 24 kandidátů šestici, ze které 13. března vzejdou dva noví radní Českého rozhlasu. Jedno místo se uvolní po stávajícím členovi Tomáši Kňourkovi a druhé je stále neobsazené. Kňourek může však své místo obhájit, v tajné volbě získal devět hlasů.

Do rozhlasové rady dostal stopku Sobotkův informátor i bývalý šéfredaktor Vltavy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uctění památky padlých k 70. výročí konce druhé světové války. Odhalena byla pamětní deska se jmény dalších 81 padlých obránců Československého rozhlasu
Zbytek šestice tvoří textař Jan Krůta, který se o post v Radě ucházel již před pěti lety, bývalý ředitel České televize Ostrava Ilja Racek, David Soukup, zastupitel za ANO na Praze 3 a také asistent poslance Petra Venhody. Zbylou dvojici úspěšných tvoří bývalý předseda advokátní komory Martin Vychopeň a porodní asistentka Zoša Vyoralová. 
 

Anketa

Věříte publicistickým pořadům České televize?

3%
97%
hlasovalo: 12332 lidí
 
V tajné volbě poslanců z volebního výboru získal nejvíce hlasů Ilja Racek a Martin Vychopeň, oba po deseti. Devět hlasů měl Tomáš Kňourek, Zoša Vyoralová a o hlas méně Jan Krůta a David Soukup. 
 
Je tedy jasné, že členem se nestane Petr Fischer, do minulého roku šéfredaktor Vltavy, kterému Český rozhlas neprodloužil smlouvu. Fischer získal nominaci dokonce od čtyř sdružení, mezi nimi byl například Syndikát novinářů České republiky. Dalším neúspěšným je i Petr Šafařík, jehož jméno figurovalo v lednu roku 2016 v kauze s uniklými maily Bohuslava Sobotky, které se týkaly Českého rozhlasu. Šafaříkovi skončil šestiletý mandát v červnu minulého roku a od té doby zůstalo jeho místo neobsazené. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…