Dob*tku, co chlastáš? Ukrajinci a nová hrozba. Zle, zle to dopadlo

25.07.2022 8:38 | Ze sítí

Obavy z exekucí, které podle Jiřího Maška, poslance za hnutí ANO, hrozí ukrajinským uprchlíkům, byly obsahem jeho příspěvku na sociální síti Twitter. Pokud si totiž Ukrajinci neodhlásí, nebo nepřehlásí zdravotní pojištění, exekuce jim může hrozit. Mašek z toho viní zmatky v registraci uprchlíků při jejich příchodu do ČR, kterou měl na starosti právě Vít Rakušan. Po uveřejnění příspěvku se ale děly věci.

Dob*tku, co chlastáš? Ukrajinci a nová hrozba. Zle, zle to dopadlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hromadný zpěv lidové písně Oj na louce červená kalina u příležitosti oslav Dne Ústavy Ukrajiny. Následoval i zpěv ukrajinské hymny

„Až 200 tisícům uprchlíků z Ukrajiny hrozí kvůli neschopnosti  Víta Rakušana exekuce. Všichni si totiž musí přehlásit nebo odhlásit zdravotní pojištění. Pokud se to nedozví (kampaň není) nebo nejsou v ČR, tak se automaticky stávají dlužníky. Důsledek zpackané registrace.“

 

To je přesné znění tweetu, který si poslanec Mašek „pověsil“ na svůj účet. Podle reakce většiny diskutérů to ale neměl raději dělat.

Pod jeho příspěvkem lze totiž najít téměř samé nesouhlasné názory, většinou urážky a odkazy na jeho členství v hnutí Andreje Babiše.

Anketa

Podporujete zavedení eura v ČR? (Ptáme se od 25. 7. 2022)

hlasovalo: 38424 lidí

„Já myslím, že průměrný Ukrajinec má vyšší IQ (o dost), než člen ANO. Takže si to pohlídají,“ napsal svůj názor jeden z diskutujících.

„Zaznamenal jste, že v ČR funguje sociální systém? Tj. že spousta sociálních služeb různých poskytovatelů s uprchlíky pracuje a všechny potřebné informace jim předá,“ je přesvědčen další diskutující o tom, že se k Ukrajincům potřebné informace dostanou.

„To on neví. Oni myslí, že se všechno jede přes kampaně,“ odpovídá mu kolega s odkazem na populární slovo, které užíval šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Přišly ale i ostřejší reakce.

„Pane Mašku vy něco chlastáte, nebo vám dal někdo něco do pití,“ zeptal se jeden z diskutérů a dostalo se mu odpovědi od kolegy.

„Kokain do řiti.“

„Já se omlouvám, ale to je šílené, co jste za dobytka, pane Mašku. Nestydíte se ani trochu? Tyto věci přece musíte vyřešit napříč celým politickým spektrem a ne někoho pomlouvat, nezbláznil jste se,“ je přesvědčen další diskutér o tom, že informování Ukrajinců je věcí také opozice.

Objevily se i narážky na růst státního dluhu.

„Pane Mašku, váš guru Bureš tady zvýšil státní dluh za 2 roky o miliardu společně s carevnou z Malhostovic aka Dluženou, efektivní pomoc na cov19 byla 200 mld., nechcete raději mlčet,“ zeptal se jeden z diskutujících.

„Státní dluh za 1. pololetí letošního roku stoupl o 242 miliardy na 2,7 bilionu,“ nesouhlasila s ním ale další diskutérka a uvedla řádově jiná čísla o růstu státního dluhu zasazená do současnosti.

Faktem je, že pokud se situace nevyjasní a uprchlíci nebudou dostatečně informováni, mohou jim hrozit následně velké problémy. Situaci a její vývoj každopádně budeme sledovat a o informace se s vámi podělíme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: MaA

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

7:41 A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

V Itálii se rýsuje pravicová vláda. Bratři Itálie budou zřejmě vítězem voleb a spolu s dalšími pravi…