Dobří holubi se vracejí. Podívejte se, kteří staří známí zase kandidují

25.09.2013 8:43

Voliči už na mnohé politiky, kteří prošli Poslaneckou sněmovnou, zapomněli, ale oni nezapomněli na svá léta v politice. Novinky.cz si všímají právě těch, kteří třeba i po deseti letech opět usilují o zvolení, a to na kandidátkách různých, často jiných než těch původních, sdružení. Zpět do vrcholné politiky chtějí i přesto, že už jsou často v důchodovém věku.

Dobří holubi se vracejí. Podívejte se, kteří staří známí zase kandidují
Foto: olgazubova.cz
Popisek: Olga Zubová a Jana Bobošíková na tiskové konferenci v Kutné Hoře
reklama

Nejvíce bývalých poslanců nebo senátorů má na svých kandidátkách SPOZ. Novinky.cz píší, že zemanovci sázejí také na bývalé ministry Zemanovy vlády jako Jana Fencla, Eduarda Zemana, Jaromíra Schlinga, Miroslava Grégra a také Miloše Kužvarta.

Na kandidátkách lze prý najít celkem 31 bývalých politiků. Například do sněmovny se chce dostat zelená exministryně školství Dana Kuchtová. A o návrat usilují i další politici. Novinky.cz však zjistily, že většina z nich již změnila stranický dres. Třeba bývalý člen ODS Miloš Patera, který jako nestraník vede na Karlovarsku kandidátku uskupení Hlavu vzhůru! Jany Bobošíkové.

Osud země jim není lhostejný

„Jsem členkou SPOZ, vždy jsem fandila Miloši Zemanovi. Chci se do politiky vrátit, protože mám ještě dluh především k voličkám-samoživitelkám, pro které jsem chtěla prosadit náhradní výživné. Chci dokončit to, co mi znemožnil před třemi lety David Rath,“ řekla Právu Anna Čurdová, která byla původně v dresu ČSSD.

S Bobošíkovou spojila svou politickou budoucnost bývalá zelená poslankyně a rebelka Olga Zubová, která je trojkou HV ve středních Čechách. „Není mi jedno, v jaké zemi žiji, a pořád mám chuť do věcí promlouvat. Myslím si, že jsem našla stranu, která to myslí s touto zemí dobře,“ zdůvodnila prý svůj stranický přestup.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina, který byl již ve Federálním shromáždění, ve sněmovně a pak i v Evropském parlamentu, zůstal věrný ODS a opět se uchází o hlasy voličů. „Vybrali mě jako osobu dostatečně známou. Když mám straně pomoci, tak musím pomáhat i v době, kdy je v dezolátním stavu,“ řekl Právu.

Také bývalý federální poslanec a pozdější šéf civilní kontrarozvědky a nyní advokát Stanislav Devátý by se rád vrátil do politiky na kandidátce ODS.
O přízeň voličů se bude v říjnu ucházet z minulé sněmovny 122 lidí. Novinky.cz uvádějí, že většina z nich doufá, že své mandáty obhájí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odsouzenec Pavel Novotný po soudu soptil dále: Špínu Ondráčka povedou v řetězech, škoda že už není trest smrti

6:30 Odsouzenec Pavel Novotný po soudu soptil dále: Špínu Ondráčka povedou v řetězech, škoda že už není trest smrti

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) má zaplatit pokutu ve výši 66 600 korun za nebezpečn…