Docent Konvička píše o jednom z největších hnusů, jaké si dovede představit. A bohužel je to vážně pravda

06.04.2015 13:21

Fakt, že česká konvertitka k islámu v Haagu rozhoduje o svobodě slova, je podle bojovníka proti islámu Martina Konvičky jen těžko překonatelným hnusem. Píše o tom na svém Facebooku v souvislosti s kauzou televizní reportérky, která může jít na sedm let do vězení jen proto, že dělala svou práci.

Docent Konvička píše o jednom z největších hnusů, jaké si dovede představit. A bohužel je to vážně pravda
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Martin Konvička z iniciativy Islám v ČR nechceme v pořadu Hyde park

V Haagu funguje Zvláštní tribunál pro Libanon, kde je vyšetřována mimo jiné vražda tamního expremiéra Rafíka Harírího. Toho usmrtil v roce 2005 výbuch bomby. Speciální tribunál pro Libanon sídlí v Haagu a na jeho činnosti se deseti tisíci dolary ročně podílí i Česká republika.

Jak referuje Echo24.cz, za několik dní ale v Haagu začne proces, který nebude soudit vrahy ani teroristy, ale novináře. Konkrétně nezávislou televizi Al-Jadeed a její mladou reportérku Karmu Khayat, které se měly provinit tím, že upozornily na závažná pochybení v práci tribunálu.

Celý článek ZDE

Televize přinesla reportáž, ve které vystupovalo přibližně třicet svědků Haagského tribunálu. Televize dostala jejich seznam od anonymního zdroje a následně některé ze svědků přesvědčila, aby promluvili.

Haagský tribunál to považuje za maření vlastního vyšetřování a ohrožení nezávislosti tribunálu na vnějších vlivech. Za to reportérce hrozí sedm let vězení a navíc pokuta sto tisíc euro. „Věříme ve svobodu tisku, věříme v investigativní žurnalistiku, boj s korupcí a ve sdělování pravdy tak, jak je,“ hájí se novinářka. Připomíná navíc, že v reportáži nebyly ukázány tváře svědků, ani nezazněla jejich jména. Tribunál to odmítá a navíc nepřipouští, že by v ochraně svědků a informací cokoliv zanedbal.

V případu, který může mít významný vliv na svobodu médií, má výraznou stopu i Česká republika. Předsedkyní Zvláštního tribunálu pro Libanon je totiž Ivana Hrdličková, česká soudkyně, která se specializuje na právo šaría. Právě tato česká soudkyně rozhodla, že televize může být před tribunálem souzena, ačkoliv to její italský předchůdce odmítl.

Fakt, že o svobodě slova rozhoduje expertka na právo šaría, nadzvihl Martina Konvičku, známého českého bojovníka proti islamismu. „Věříme ve svobodu tisku, věříme v investigativní žurnalistiku, boj s korupcí a ve sdělování pravdy tak, jak je,“ napsal na svůj Facebook.

Pokud jde o soudkyni Hrdličkovou, podle Konvičky je lidem z iniciativy Islám v České republice nechceme známo, že jde o konvertitku k islámu, a její nezávislost je tedy více než pochybná. „Osobně bych nebyl proti, kdyby jí jednou, až bude uznána vinnou před řádným soudem, byl dopřán šariátský trest za ‚zradu chalífy‘ (obdoba vlastizrady). Tuším, že za to křižují,“ uzavřel Konvička.

Z Facebooku  Martina Konvičky:

Těžko si představit větší hnus než to, že v Haagu, kde se kdysi rodilo mezinárodní právo, je dnes souzeno podle šaríe, která je antitezí každého spravedlivého práva. A nesejde na tom, kdo ten tribunál sponzoruje.

Jinak případ české soudkyně Hrdličkové, konvertitky k islámu (NENÍ to osoba na fotografii), je lidem okolo IvČRN dobře znám. Osobně bych nebyl proti, kdyby jí jednou, až bude uznána vinnou před řádným soudem, byl dopřán šariátský trest za ‚zradu chalífy‘ (obdoba vlastizrady). Tuším, že za to křižují.

Protože proti gustu...


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …