Dohra akce Okamury: Skoro ani čůrat nás nenechali, svědčili novináři. Ale člen SPD odhalil, co s nimi zažil. A je zde vtipné FOTO

11. 12. 2017 9:09

Za atmosférou na sněmu SPD se ohlédl ve svém textu redaktor MF Dnes Václav Janouš. Stěžuje si například na podmínky novinářů, jakých se jim dostalo.

Dohra akce Okamury: Skoro ani čůrat nás nenechali, svědčili novináři. Ale člen SPD odhalil, co s nimi zažil. A je zde vtipné FOTO
Foto: ReproFoto: Facebook
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura.

Janouš popisuje, jak v místnosti, která pro ně byla určena, jsou nepříjemné bílé zářivky, je tam těžký vzduch, avšak kvůli tomu, že tam nejsou okna, nejde vyvětrat. Novináři podle něj z místnosti ani nikam nesměli, nanejvýše na toaletu. „A to navíc jen se sekuriťáky,“ dodává.

Ochranka kontroluje, aby novináři dodržovali zákaz cokoliv natáčet. „Vstup do sálu je vám také zapovězen,“ slýchají novináři, kteří jsou od straníků naprosto separováni. Ani nově zvolení poslanci s novináři mluvit nechtějí. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

K vidění jsou neprůhledné paravány, u dveří ochranka. Konferenční sál je tak zcela uzavřen. Někteří novináři se navíc ani do budovy nedostanou – strana totiž vybírala, která média vpustí, a která nikoliv. To například rozčílilo i komentátora serveru Aktuálně.cz Jana Lipolda. „SPD dostane během čtyř let ze státního rozpočtu 173 milionů. Má společnosti co vracet, ne selektovat občany,“ uvedl. Původní text ZDE.

Do konfliktu s tajemníkem SPD se dostal i fotograf Parlamentních listů, který si jej chtěl vyfotit, jak stojí u dveří do sálu. Snímky musel okamžitě smazat, Staník po něm chtěl navíc i akreditaci. 

Závěrem pak Janouš popisuje, jak poté, co skončí projev prezidenta Miloše Zemana, jenž byl hostem konference SPD, nesmí nikdo ani na chodbu, ani na záchod. Prezident si totiž odešel zakouřit na boční balkon a prezidentova ochranka si přála mít čisté chodby. 

Druhou stranu mince popsal člen SPD Kamil Papežík. „Dnes jsem s kolegou Borkem držel službu u vstupu do budovy, kde se konala naše konference. Sice jsme nemohli sledovat projevy účastníků, ale zažili jsme spoustu jiných zajímavých okamžiků. A také jsme měli příjemný pocit, že jsme mohli poskytnout našim kolegům potřebný servis. Současně jsme dozorovali vstup novinářů. Někteří byli příjemní a slušní. Někteří byli arogantní a nepříjemní. Jeden z nepříjemných byl nějaký Nosek. Když jsem ho požádal, aby na jeden formulář napsal čitelně své jméno, tak mi do očí lhal, že neumí psát... Příjemné bylo i setkání s panem prezidentem, byť šlo jen o ‚vteřiny‘. Pan Ovčáček je milý a vysoký člověk,“ popsal Papežík.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček byl zachycen také na snímku známého fotografa Eugena Kukly putujícím po sociálních sítích, kde je patrné, že se za jedním z paravánů směje těm na druhé straně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

21:48 Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod d…