Doktor Macek: To je neuvěřitelná tupost...

18.09.2012 9:27

Vysoké spotřební daně na pohonné hmoty prý vyhánějí dopravce k tankování do ciziny. Informaci sdružení transportérů bere doktor Miroslav Macek s rezervou, neboť je prý pochopitelné, že dopravci lobbují za své zájmy, ale racionální jádro jí neupírá. Nekompetentnost politiků a úředníků je prý taková, že se tomu ani nelze příliš divit.

Doktor Macek: To je neuvěřitelná tupost...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Miroslava Macka zaujala informace, že podle sdružení autodopravců Česmad už polovina českých autodopravců čerpá pohonné hmoty v zahraničí a stejně se chovají tranzitující kamiony. Tato informace podle něj sice může být trochu tendenční vzhledem k zájmům společnosti Česmad, ale je celkem nepochybné, že má racionální jádro.

„I kdybychom předpokládali, že Česmad, bojující za nižší daně u pohonných hmot, poněkud přehání, stejně je nepochopitelná ta ekonomická tupost vládnoucích politiků a úředníků, “ píše Macek. Tato tupost však podle něj nemusí být jen ekonomická.

O snaze autodopravců vyhnout se tankování s vysokým českým zdaněním se mluví již dlouho. V příhraničních oblastech si tankování za hranicemi pochvalují nejen provozovatelé nákladní dopravy, ale dokonce i majitelé osobních aut. Ministerstvo průmyslu a obchodu si nedávno nechalo vypracovat analýzu, zda by snížení spotřební daně na pohonné hmoty vedlo k nárůstu spotřeby.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…