Doktor Macek k prohibici: Který superkretén...

17.09.2012 9:11

Za naprostou ztrátu zdravého rozumu, kterou musel vymyslet nějaký superkretén, označil doktor Miroslav Macek celoplošnou prohibici na alkohol. Pak ocitoval text svého přítele Tomáše Haase, podle něhož je problém ve vládě, která není schopná si ohlídat trh a ještě výrobce vyhání na černý trh vysokými daněmi. V této souvislosti by prý oba pány velmi zajímalo, kde se v posledních dnech schovává ministr financí Miroslav Kalousek.

Doktor Macek k prohibici: Který superkretén...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Doktor Macek ještě nevěřícněji než obvykle kroutí hlavou nad nápadem úplného zákazu prodeje alkoholu. Velmi by jej prý zajímalo, kdo tento nesmysl vymyslel. Plošná prohibice s odstraňováním z regálů, a dokonce i nápojových lístků, je podle něj zcela proti zdravému rozumu. Nedokázal by to prý vystihnout lépe, než jeho pravicový přítel Tomáš Haas, tak se Macek připojuje k jeho textu.

Pondělní glosy M. Macka ZDE

Podle Haase vláda zakázala prodej lihovin pančovaných metanolem, ale nedokázala tento zákaz jakkoliv vymáhat a pančovaný alkohol se prodával o sto šest. Tak to vláda vyřešila tak, že zakázala rovnou prodávat veškerý alkohol. „Znamená to, že vláda přiznává neschopnost kontrolovat trh s alkoholem a fakticky se jeho kontroly vzdává,“ myslí si Haas. Představa, že stát, který nedokázal uhlídat legální trh s alkoholem, dokáže uhlídat ten nelegální, kde načerno vypálený chlast nebude mít konkurenci, je směšná.

Neobyčejně zajímavá jsou podle Haase tvrzení francouzského deníku Le Monde, že po výrazném zvýšení daní v roce 2010 klesly o třetinu daňové příjmy z prodeje alkoholu - aniž by se ovšem jakkoliv snížila jeho spotřeba. V této souvislosti je prý zajímavé, jak se v posledních dnech schovává ministr financí Miroslav Kalousek.  

Následně pak ocitoval i jednoho z dealerů na černém trhu s alkoholem, podle kterého by mnohé vyřešily nižší DPH a spotřební daň, neboť pak už by se prý dealerům nevyplatilo riskovat. A také by prý pomohlo, kdyby měli neustále za zády celníky, kteří by je kontrolovali. Takhle jsou prý jediným cílem kontrolních úřadů jen tací, kteří si doma vypálí pár litrů slivovice a prodají to svým známým. „Na ty dosáhne, výš výjimečně,“ cituje Haas dealera a Macek jeho slova podepisuje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

7:00 Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

Pokazili Američané v Afghánistánu, co mohli, nebo jde o hlubší taktiku, která směřuje k rozvrácení c…