Doktor Macek poškádlil Babiše a také Američany na Ukrajině. Něčím, co nechtějí slyšet

20.07.2015 20:06

Tradiční glosátor politického dění doma i ve světě Miroslav Macek si znovu nebere servítky. Vyjádřil se na konto miliardáře a ministra financí Andreje Babiše (ANO) a pár slov padlo také o Ukrajině. Macek prý nemá nic proti tomu, když chce Babiš utrácet peníze, ale ať nesmyslně utrácí peníze své, nikoli z daní. Všímá si také toho, jak se to doopravdy má s transparentností na Ukrajině. Znovu se ukazuje, že jsou peníze vždy až na prvním místě.

Doktor Macek poškádlil Babiše a také Američany na Ukrajině. Něčím, co nechtějí slyšet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

„Babiš chce postavit ovál pro rychlobruslařku Sáblíkovou. Byla by to skvělá zpráva, pokud by ovšem ten rychlobruslařský ovál nechtěl v Brně postavit za naše peníze, ale za své. Osobně bych dal přednost tomu utratit své peníze pro mne přijatelnějším a příjemnějším způsobem,“ podotýká Macek s tím, že určitě není jediný, kdo si to myslí.

Se zájmem ovšem sleduje i dění na Ukrajině, kde se už od dob Majdanu mluví o prosazování transparentnosti, konci korupce a nadvládě oligarchů – ale jak je to doopravdy?

Celý komentář Miroslava Macka ZDE

„Licenci na těžbu břidlicového plynu na Ukrajině získala (téměř zadarmo) ukrajinská společnost Burisma Holdings, vlastněná (kvůli transparentnosti) kyperskou společností Brociti Investments Limited, jejíž akcie vlastní a ve správní radě zasedá směsice starých ukrajinských oligarchů (kupříkladu bývalý Janukovyčův ministr Nikolaj Zlochevskyj) a amerických „investorů“. Členem správní rady je Hunter Biden, syn amerického viceprezidenta Bidena, podotýká autor. Ukazuje se tedy, že jsou peníze opět na prvním místě.

Svou roli zde prý hraje i nevlastní syn současného ministra zahraničí Johna Kerryho. Spolu s Hunterem Bidenem ve správní radě společnosti sedí Davon Archer, jehož jméno figuruje i ve společnosti, kterou spoluvlastní Christopher Heinz, nevlastní syn šéfa americké diplomacie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Padáky, migy... Vondra a Vrbětice za miliardu. Co dělala ODS? Babiše vytočil dotaz od Černochové

21:15 Padáky, migy... Vondra a Vrbětice za miliardu. Co dělala ODS? Babiše vytočil dotaz od Černochové

Se svým projevem v Poslanecké sněmovně při jednání o vyslovení nedůvěry vládě vystoupila také posla…