Doktor Macek se neudržel: ČT24 nás od rána do večera straší koronavirem a pak...

27.02.2020 21:43

Stomatolog, komentátor a spoluzakladatel ODS Miroslav Macek tentokrát ve svých čtvrtečních glosách věnoval několik vět možné epidemii koronaviru. Podle něj je ještě něco horšího než možná epidemie u nás. „Netřeba mít obavy z epidemie koronaviru, ale z toho, že pokud dorazí, vláda to bude řešit a činit ‚opatření‘,“ strefoval se do současné vlády komentátor. Za své informování o této chorobě to schytala i veřejnoprávní televize. A ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD) Macek popřál, aby do konce života musela pracovat jako OSVČ.

Doktor Macek se neudržel: ČT24 nás od rána do večera straší koronavirem a pak...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Anketa

Souhlasíte s přejmenováním náměstí u ambasády Ruské federace na náměstí Borise Němcova?

3%
97%
hlasovalo: 24471 lidí
„Heslo dne: Moudrost si nevygooglíte,“ načíná své glosy Macek. A pouští se do výroku bývalého ministerského předsedy Vladimíra Špidly. Ten v roce 2001 vyřkl: „I ti nejskeptičtější jsou přesvědčeni o tom, že nejdéle do sedmi let od vstupu do EU se příjmová hladina českého obyvatelstva vyrovná příjmové hladině lidí ve Spolkové republice Německo.“ Nutno podotknout, že se jeho slova jaksi nenaplnila. V minulém roce byla totiž průměrná mzda u našich západních sousedů stále přibližně trojnásobně vyšší.

„Byt za čtrnáct milionů korun na pražském Strahově financoval exministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) hypotečním úvěrem, dalších 8,59 milionu si prý půjčil od rodičů. Odkud tyto peníze vzali?“ podivil se dále Macek. A přiložil úryvek z rozhovoru Deníku N s bývalým ministrem: „VK: Ale tyto peníze jsou i jejich úspory, jestli mi rozumíte. Deník N: Proto se ptám, z jaké části jsou to jejich úspory a z jaké části jsou to peníze od vás z advokacie? VK: Z mé praxe jsou to minimální prostředky. Jsou to životní úspory mých rodičů. DN: Vaši rodiče podnikají? VK: Ne, nepodnikají.
DN: A kde byli zaměstnaní? Jde o poměrně velkou částku, jakou bychom my dva za celý život dohromady nedali. VK: Moje matka byla knihovnice a otec pracoval za socialismu v továrně.“

„Dodávám: absolutně nechápu, proč se toho nechytne nějaká politická strana a nezjistí, za čí vlády si ušetřili ty miliony. To by byl předvolební tahák!“ poznačil. Třetí glosa se týkala výskytu obávaného koronaviru. Podle stomatologa jsou i podstatně horší scénáře než epidemie. „Netřeba mít obavy z epidemie koronaviru, ale z toho, že pokud dorazí, vláda to bude řešit a činit ‚opatření‘,“ podotkl.

A u koronaviru Macek zůstává. Dotkl se též velkého mediálního prostoru, který dostává u veřejnoprávní televize. „ČT24, která nás od rána do večera straší koronavirem, nám sdělila, že účast ve volbách v Íránu negativně ovlivnily některé elementy, které přehnaně strašily koronavirem,“ pronesl k informování o nemoci.

A závěrem se Macek odvolal na „boží hlas lidu“ a se slovy „vox populi, vox Dei“ popřál ministryni práce a sociálních věcí, aby zjistila, jaké to je být OSVČ. „Ministryni Maláčové bych přál jednu jedinou věc: aby zbytek života musela prožít jako OSVČ,“ napsal. A přitvrdil: „Ideální by bylo, kdyby každý ministr před nástupem do úřadu musel nejméně jeden rok podnikat od prvopočátku jako OSVČ, vyřídit si všechny náležitosti, začít a vydržet. A pak teprve do úřadu…“ Patrně tak narážel na časté zhoršení podmínek pro OSVČ. Těch se například může negativně dotknout ministryní navrhovaná důchodová reforma. Pokud totiž živnostníci nebudou odvádět více než minimum, budou mít zásluhový pilíř nižší, dokonce se může stát, že OSVČ nedosáhnou ani na základní nultý – solidární pilíř.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: rak

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

15:51 Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Neznalost zákona neomlouvá. A Ivan Hoffman připomíná, že to platí nejen pro ob…