Doktor Macek upozornil na dámu s opravdu odpudivou minulostí. Dnes je hlavní strážkyní německé cenzury

04.01.2018 21:16

V Německu platí od 1. ledna 2018 zákon, na jehož základě si mohou úřady tvrdě došlápnout na občany, kteří šíří po sociálních sítích nenávistné komentáře. Poslanci Alternativy pro Německo (AfD) si na zákon stěžují jako na cenzurní. Své k němu napsal i pravidelný glosátor společenského dění Miroslav Macek.

Doktor Macek upozornil na dámu s opravdu odpudivou minulostí. Dnes je hlavní strážkyní německé cenzury
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

V Německu pár dní platí zákon, podle něhož musí jednotlivé společnosti spravující sociální sítě pečlivě sledovat obsahy příspěvků jednotlivých uživatelů. Pokud budou lidé šířit po internetu nenávistné zprávy, firmy je budou muset urychleně smazat. Pokud tak neučiní, hrozí jim mastná pokuta.

Některá německá média a také někteří politici se proti zákonu důrazně ohradili. Poslanci AfD tvrdí, že je to v podstatě zákon cenzurní. Také někteří novináři bijí na poplach. Mají obavy, že zákon může být zneužit k potlačení svobody slova. Před zákonem varuje také Miroslav Macek.

„Abyste nežili v iluzích: Bývalá agentka východoněmecké tajné policie Stasi ‚Victoria‘, vlastním jménem Anetta Kahane, je v současnosti prezidentkou neziskové organizace Amadeu Antonio Foundation a je zodpovědná za cenzuru sociálních sítí v Německu. Neuvěřitelně odporná záležitost: už v mládí udala kamarádku, která chtěla údajně odejít do západního Berlína, po podepsání spolupráce se Stasi působila ve výcvikovém táboře pro teroristy v Mosambiku...“ napsal ve své pravidelné glose.

Celý článek naleznete zde

Věnoval se také situaci v Paříži, kde na silvestra znovu hořely automobily. Zapalovali je nespokojení nepřizpůsobiví občané. Během silvestra a Nového roku hořelo přes tisíc aut a jedna policistka byla surově zbita. Miroslav Macek si v této souvislosti položil ironickou otázku, zda tedy konečně nastal čas odzbrojit občany.

Nakonec Macek sáhl ke sprostému slovu. Nechápe, proč společnost Agrofert, toho času uložená ve svěřenském fondu předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), podává stížnost na práci Evropského úřadu pro boj proti podvodům v případě firmy Čapí hnízdo. Agorofert přece tvrdí, že v době čerpání dotace neměl s Čapím hnízdem nic společného. „Taky tomu hovno rozumíte?“ zeptal se čtenářů Macek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …