V Německu pár dní platí zákon, podle něhož musí jednotlivé společnosti spravující sociální sítě pečlivě sledovat obsahy příspěvků jednotlivých uživatelů. Pokud budou lidé šířit po internetu nenávistné zprávy, firmy je budou muset urychleně smazat. Pokud tak neučiní, hrozí jim mastná pokuta.
Některá německá média a také někteří politici se proti zákonu důrazně ohradili. Poslanci AfD tvrdí, že je to v podstatě zákon cenzurní. Také někteří novináři bijí na poplach. Mají obavy, že zákon může být zneužit k potlačení svobody slova. Před zákonem varuje také Miroslav Macek.
„Abyste nežili v iluzích: Bývalá agentka východoněmecké tajné policie Stasi ‚Victoria‘, vlastním jménem Anetta Kahane, je v současnosti prezidentkou neziskové organizace Amadeu Antonio Foundation a je zodpovědná za cenzuru sociálních sítí v Německu. Neuvěřitelně odporná záležitost: už v mládí udala kamarádku, která chtěla údajně odejít do západního Berlína, po podepsání spolupráce se Stasi působila ve výcvikovém táboře pro teroristy v Mosambiku...“ napsal ve své pravidelné glose.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková