Doktor Macek vymyslel využití pro sockartu. To budete koukat

16.04.2013 14:16

Doktor Miroslav Macek se opět vysmívá TOP 09 a jejímu bývalému ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi. Tentokrát je důvodem zoufalá snaha najít využití pro sKarty, které chce premiér ukončit, ale topkaři ho přesvědčují, že je to nezbytný projekt. Macek se jim rozhodl poradit, jak by se jejich "oblíbená" karta dala využít.

Doktor Macek vymyslel využití pro sockartu. To budete koukat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Anketa

Co má udělat vláda se sociální kartou?

hlasovalo: 3971 lidí

Ministerstvo práce a sociálních věcí v posledních dnech horečně přemýšlí, co s pomníčkem někdejšího vedoucího tandemu ministerstva Drábek-Šiška, známými sockartami, které již byly rozdány čtvrt milionu lidí. Teď se zdá, že uživatelům budou k ničemu.   

Premiér Petr Nečas totiž prohlašuje, že sociální karty neplní účel, pro který byly zřízeny, a jsou tedy k ničemu. Ministryně Ludmila Müllerová proto přišla s návrhem korekce celého projektu, která by umožnila zachování kartiček, do kterých strana Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska investovala značné množství politického kapitálu. Proto v TOP 09 zoufale vymýšlejí, jaké funkce by zelená kartička mohla plnit.

Známý pravicový glosátor Miroslav Macek má ovšem ohledně funkcí populárních sockaret jasno. Nejlepší využití plastikových kartiček od ministerstva práce je podle něj na oškrábávání námrazy v zimních měsících. „Mám návrh: označit je za škrabátka na zamrzlá okna automobilů,“ doporučuje Macek.

Vzhledem k tomu, že náklady na jedno plastikové škrábátko, vyráběné firmou Monet+, se podle slov premiéra Nečase blíží 250 korunám, bude se evidentně jednat o velmi nákladný projekt. Macek si však rozhodně nemyslí, že by obrovské částky platili zlínské firmě její dobří přátelé Drábek se Šiškou, kteří jí dohodili i několik dalších kšeftů. Nakonec to prý dopadne tak, že luxusní zelená škrabátka zaplatí daňoví poplatníci. Macek by na ně přímo uvalil speciální „sDaň“.

Co přesně napsal dr. Macek:

Ministerstvo práce a sociálních věcí přemýšlí, kterak zachovat neblaze proslulé sKarty a nahradit jejich původně zamýšlenou funkcí nějakou novou.
Mám návrh: označit je za škrabátka na zamrzlá okna automobilů. A velenáklady na jejich zřízení samozřejmě nepožadovat po Drábkovi a spol., ale uvalit na majetek českých občanů zvláštní sDaň.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

16:38 Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

Jiří Pospíšil se stává mocným hráčem pražské politiky. Poté, co dovedl TOPku na výsluní, kdy se tato…