Dolínek ve sněmovně brutálně nastoupil na Filipa: Zlo, nenávist, agent. Zvedá mě to ze židle

10.09.2019 19:02 | Zprávy

Poslanec ČSSD Petr Dolínek dnes neuspěl se zařazením mimořádného bodu jednání Poslanecké sněmovny. Dolínek se snažil prosadit projednání výroků předsedy KSČM o vepříně v Letech, ale také jeho starších výroků k událostem v letech 1968 nebo 1948. Filipa ale podrželi kromě komunistů také poslanci hnutí ANO a SPD, takže návrh přijat nebyl.

Dolínek ve sněmovně brutálně nastoupil na Filipa: Zlo, nenávist, agent. Zvedá mě to ze židle
Foto: Hans Štembera
Popisek: První zasedání poslanecké sněmovny po prázdninách

Dolínek se pustil do předsedy KSČM velmi zostra. „Jsme svědky pošlapávání základní lidské slušnosti a pohrdání jak demokracií, tak základním respektem k ústavě a zákonům České republiky. To si nemůže podle mne většina z nás nechat líbit,“ řekl Dolínek, jak píše web iDNES.cz.

Poslanec ČSSD chtěl získat hlasy alespoň dvou pětin poslanců, aby se bod o Filipových výrocích zařadil do programu jednání. Dolínka podpořily opoziční strany ODS, Pirátů, TOP 09, KDU-ČSL a STAN, ale s počtem 65 hlasů to nestačilo. Filipa totiž kromě KSČM podpořili i poslanci ANO a SPD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jma

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala: Evropa nám závidí. Moje vize jsou bavorské platy

21:10 Petr Fiala: Evropa nám závidí. Moje vize jsou bavorské platy

Petr Fiala, předseda ODS a lídr kandidátky koalice Spolu v Moravskoslezském kraji, v rozhovoru s Čes…