Donald Trump píše Zemanovi. Chválí prezidenta a gratuluje Čechům

24.10.2018 11:37

Donald Trump poslal Miloši Zemanovi dopis. Americký prezident v něm českému protějšku a celé zemi gratuluje ke 100. výročí založení Československé republiky a zmiňuje podíl USA na vzniku našeho prvního státu. Zeman se od Trumpa dočkal i pochvaly. Konkrétně za podporu mise v Afghánistánu.

Donald Trump píše Zemanovi. Chválí prezidenta a gratuluje Čechům
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump
reklama

Šéf Bílého domu se dopisem obrátil na českého prezidenta Zemana. Důvodem je výročí vzniku státu, které si v neděli připomeneme. Trump ale nevynechal ani aktuální témata, především českou účast v misi Resolute Support v Afghánistánu i naše padlé vojáky.

“Vážený pane prezidente, jménem lidu Spojených států amerických gratuluji občanům České republiky ke 100. výročí založení Československa dne 28. října. Spojené státy jsou hrdé na roli, kterou sehrály při založení Československa před 100 lety, a těší se na pokračování partnerství a přátelství mezi našimi zeměmi,” píše Trump.

Podle něho bychom měli vzájemné vztahy ještě dál prohlubovat. “V tento historický okamžik je posilování našeho společného západního pouta důležitější než kdy jindy. Spojené státy a Česká republika jsou pevní spojenci, jež svazují hodnoty, na nichž jsou postaveny naše demokracie, a kteří jsou oddáni společným prioritám bezpečnosti, svobody a prosperity,” uvádí dále americký prezident.

Anketa

Jste pro stažení našich vojsk z Afghánistánu?

93%
7%
hlasovalo: 15510 lidí

“Vaše silná podpora pokračování české mise v Afghánistánu i po tragické smrti tří českých vojáků dne 5. srpna připomněla oběti nesené těmi, kdo společně brání svobodu a naše demokratické hodnoty, a to nyní i v dalších letech,” konstatoval Trump.

Celé znění dopisu zde:

Vážený pane prezidente,

jménem lidu Spojených států amerických gratuluji občanům České republiky ke 100. výročí založení Československa dne 28. října. Spojené státy jsou hrdé na roli, kterou sehrály při založení Československa před 100 lety, a těší se na pokračování partnerství a přátelství mezi našimi zeměmi.

V tento historický okamžik je posilování našeho společného západního pouta důležitější než kdy jindy. Spojené státy a Česká republika jsou pevní spojenci, jež svazují hodnoty, na nichž jsou postaveny naše demokracie, a kteří jsou oddaní společným prioritám bezpečnosti, svobody a prosperity. Vaše silná podpora pokračování české mise v Afghánistánu i po tragické smrti tří českých vojáků dne 5. srpna připomněla oběti nesené těmi, kdo společně brání svobodu a naše demokratické hodnoty, a to nyní i v dalších letech.

Přijměte, prosím, mé gratulace k vašemu důležitému výročí.

S úctou 

Donald J. Trump

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …