Donald Trump vystoupil k úderu v Sýrii. V projevu vyslal jasnou výzvu Rusku a Íránu

14. 4. 2018 9:51

Prezident USA Donald Trump dnes oznámil, že Spojené státy, Francie a Velká Británie zaútočily na syrské cíle. Bombardování trvalo asi 90 minut a bylo vypáleno kolem stovky raket.

Donald Trump vystoupil k úderu v Sýrii. V projevu vyslal jasnou výzvu Rusku a Íránu
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

„Před krátkou chvílí jsem dal příkaz ozbrojeným silám USA, aby zacílily přesné útoky na možnost výroby chemických zbraní režimem Bašára Asada. Spolupracují s námi ozbrojené síly Velké Británie a Francie. Před týdnem použil Asad chemické zbraně k vraždění nevinného civilního obyvatelstva v Dúmě u Damašku. To znamená zásadní eskalaci užití chemických zbraní tímto strašlivým režimem. Účelem našich akcí je odstrašit od dalšího užívání a šíření chemických zbraní,“ řekl Trump.

„Tento odstrašující element je v životním zájmu USA. Odpověď na tyto ukrutnosti použije všech našich možností – vojenských, ekonomických i diplomatických. Chceme udržet tuto odpověď, dokud syrský režim nepřestane užívat těchto zakázaných chemických látek,“ dodal Trump.

Následně vznesl otázku na Írán a Rusko. „K čemu je vraždění nevinných mužů, žen a dětí? Národy světa jsou posuzovány podle toho, jaké přátele mají. Nemá cenu podporovat darebácké státy, vrahy a diktátory. Před několika lety prezident Putin a jeho tým přislíbili, že budou pomáhat s likvidací chemických zbraní. Rusko se musí rozhodnout, jestli se připojí k civilizovaným zemím,“ poznamenal Trump.

„Podle toho, jak se budou zapojovat další země, budeme uvažovat o stažení našich bojovníků,“ dodal Trump a poznamenal, že USA chtějí být partnerem a přítelem. „Rozhodnutí ale leží v rukou vlastních lidí,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Telička, Niedermayer a exporadce Švejnara v Moravcově bublině. Shodli se, že referendum je obrovská past

13:38 Telička, Niedermayer a exporadce Švejnara v Moravcově bublině. Shodli se, že referendum je obrovská past

Václav Moravec si ve svém studiu připomínajícím obrovskou bublinu podal ruku s Pavlem Teličkou, euro…