Donald Trump zadělal všem Zeleným na infarkt. Představil ministra životního prostředí a oba pohovořili o globálním oteplování

11. 12. 2016 14:59

Donald Trump pokračuje v sestavování svého kabinetu a některá jména již stihla opozici výrazně zvednout tlak. Po ministru zdravotnictví, kterým se stal prominentní kritik Obamovy zdravotnické reformy, kterou odcházející prezident považuje za své životní dílo, teď budí vášně jeho expert přes životní prostředí.

Donald Trump zadělal všem Zeleným na infarkt. Představil ministra životního prostředí a oba pohovořili o globálním oteplování
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump
reklama

Donald Trump si do čela Agentury pro ochranu životního prostředí, což je obdoba našeho Brabcova ministerstva, vybral Scotta Pruitta. Ten je známým kritikem doktríny globálního oteplování a zastává názor, že závěry o jeho vlivu na planetu jsou velmi problematické.

KDO JE SCOTT PRUITT SI PŘEČTĚTE ZDE

Deník Washington Post, nejprominentnější obránce Obamy a jeho demokratů, svůj článek uvedl znechuceným konstatováním, že Pruitt je v oblasti životního prostředí kozlem v zahradnictví už kvůli svému původu. „Je státním zástupcem ve státě Oklahoma, kde se intenzivně těží ropa a zemní plyn,“ padlo hned na úvod článku.

Obavy, že dosavadní politika životního prostředí skončila, prý potvrdil i samotný Trump při oznámení své nominace. Vyjádřil naději, že Pruitt „přinese porozumění o dopadu regulace na ekonomiku i na životní prostředí“. A aby bylo zcela jasno, dodal, že se „již příliš dlouho utrácely peníze z kapes daňových poplatníků na nekontrolovatelné antienergetické projekty, které nás připravily o miliony pracovních míst“.

CELÝ TEXT V THE WASHINGTON POST ZDE

Samotný nový ministr dodal: „Američané jsou už unaveni, když vidí, jak miliardy dolarů mizí z ekonomiky kvůli nepotřebným regulacím. Chci, aby naše agentura dokázala zajistit obojí. Zodpovědnou ochranu životního prostředí, ale i svobodu pro podnikání.

Washington Post dodal, že děsivě jeho záměry působí především v kombinaci s plány jiných Trumpových ministrů. Ben Carson, známý chirurg a Trumpův soupeř v prezidentských primárkách, který má stanout v čele Department of housing and urban development (ministerstvo výstavby – u nás má asi nejblíže k ministerstvu pro místní rozvoj), již vyjádřil hlubokou averzi k Obamovu systému sociálního bydlení a projektu „férové bydlení“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…