Doněckou nemocnici zasáhl granát, jsou zde mrtví a ranění

04.02.2015 13:18

Dnes v poledne zasáhl jednu z nemocnic ve městě Doněck dělostřelecký granát a podle místních úřadů si vyžádal mrtvé a zraněné. I na dalších místech východní Ukrajiny dnes pokračují boje a přibývají oběti. Zabíjení na Ukrajině dnes ve Vatikánu odsoudil papež František.

Doněckou nemocnici zasáhl granát, jsou zde mrtví a ranění
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Tato škola byla bombardována celkem třikrát

Nejvyšší představitel katolické církve při pravidelné generální audienci před 7000 věřícími označil za skandální, že na Ukrajině mezi sebou bojují křesťané. Poukázal přitom na zhoršující se situaci a rostoucí počet obětí mezi civilním obyvatelstvem. V této souvislosti vyzval mezinárodní společenství, aby učinilo více pro návrat k dialogu, který jediný vede k obnovení míru.

Ruská agentura TASS tvrdí, že při ostřelování Doněcka ukrajinskou armádou dopadl jeden granát na nemocnici. Městský úřad pouze informoval o zásahu nemocnice a o upřesňování obětí. Další ruská agentura RIA Novosti cituje povstalecké zdroje, podle nichž zahynuli čtyři lidé.

Od loňského dubna na Donbasu zahynulo přes 5300 lidí

Podle OSN neustálé ostřelování a stupňování bojů na východě Ukrajiny přineslo v posledních třech týdnech smrt nejméně 224 civilistům. Celkový počet obětí ozbrojených střetů v oblasti Donbasu od loňského dubna stoupl na 5358 mrtvých.

Podle ranních informací armádních mluvčích přišli během uplynulých 24 hodin o život další dva vojáci a 18 bylo zraněno. Na druhé straně prý bylo zlikvidováno 18 rebelů a 55 zraněno.

Podle Kyjeva vzbouřenci od úterý provedli osm desítek dělostřeleckých a raketometných útoků na pozice armády a na vesnice pod její kontrolou. Při nich podle Selezňova zahynuli dva vojáci a 18 utrpělo zranění.

Další boje u strategického města Debalceve

Armádní tiskové středisko uvedlo, že tvrdý boj, který trval zhruba čtyři hodiny, se odehrál u města Debalceve. Rebelové prý zahájili hodinu před středeční půlnocí další pokus o zatlačení vojáků z pozic. Stručná zpráva agentury Ukrinform se nezmiňuje o výsledku tohoto ozbrojeného střetnutí.

Armádní analytik Dmytro Tymčuk nicméně uvedl, že armádní dělostřelectvo na debalcevské frontě za uplynulé tři dny zničilo 16 tanků nepřítele.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to seriózně, pak se ale Petrov a Zahradil už neudrželi. Těžké bombardování lovců „dezinformátorů“

16:56 Začalo to seriózně, pak se ale Petrov a Zahradil už neudrželi. Těžké bombardování lovců „dezinformátorů“

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vyjádřil názor, že by plukovník Michal Ko…