Dostavba D3 se snad pohne, když ODS vykoupila pozemky, vypálil Zimola

04.09.2012 18:33

Dálnice D3 by se snad už mohla dostavět, míní hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Když někteří poslanci ODS vykoupili pozemky, mohlo by se to pohnout, řekl v nadsázce v předvolebním speciálu Radiožurnálu.

Dostavba D3 se snad pohne, když ODS vykoupila pozemky, vypálil Zimola
Foto: hns
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola

„Já doufám, že některými poslanci ODS jsou již vykoupeny pozemky, takže se to pohne,“ prohlásil hejtman Jiří Zimola, který je opět v čele kandidátky ČSSD v Jihočeském kraji. Poukázal tím na kauzu kolem občanského demokrata Václava Baštýře, který údajně skoupil pozemky na území dálnice a následně je měl se ziskem prodat státu.

„Pan Baštýř nikdy nikoho neošidil, to byla jen mediální aféra,“ zastal se ho ale spolustraník Tomáš Jirsa a odmítl tak teorii, o níž psal například server iDnes.cz. Podle jeho slov každý asi patnáct let věděl, že na pozemcích bude stát dálnice. Lidé mu tedy pozemky neprodali nevědomky.

Zimola však v otázce dálnice D3 vidí ještě další dva problémy. A to kooperaci mezi všemi zástupci Jihočeského kraje a vůbec spolupráci s vedením státu. „Ministři na dopravě se střídají jako apoštolové na orloji,“ přirovnal. „Já je podezřívám, že si chtějí užít jižní Čechy v kolonách a zácpách a pořádně si je prohlédnout,“ dodal.

ODS je na jihu Čech spojována s Pavlem Dlouhým, jehož kdysi Mirek Topolánek zařadil do skupiny, kterou označil za „kmotry“. „Pan Dlouhý je regulérně zvoleným místostarostou,“ hájil ho Jirsa, starosta Hluboké nad Vltavou. On si ho prý nevybral. Na otázku z publika, zdali se nebojí, že si ho vezme čert, odpověděl jasně: „Opravdu nevím, proč by mě měl vzít čert.“

Lidé se v pořadu ptali i na aktuální téma ROP Jihozápad. Zdeněk Bezecný z TOP 09 by podle svých slov počkal na výsledky analýz. Až poté by konal. Luboš Průša z Jihočechů má ale opačný názor – kraj by to měl začít řešit. „Byla použita evropská směrnice, podle nás byla použita špatně,“ vysvětloval. Nelíbí se mu momentální situace, kdy je vše prý „zaparkováno na mrtvém bodě“.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…