Doubrava o Klausovi: Nebyl to špatný prezident. Stydět by se měl hlavně Nečas

12.03.2013 21:07

Senátor Jaroslav Doubrava se rozhodl na popud čtenáře ParlamentníchListů.cz zhodnotit činnost prezidenta Václava Klause na Hradě. Zásadní výtky vidí Doubrava v rozsahu amnestie a rozkrádání českého majetku v podobě privatizace a církevních restitucí. Přesto podle něj Klaus nebyl špatný prezident a rozhodně na něj "nepasuje" velezrada, z níž ho někteří Doubravovi kolegové obvinili.

Doubrava o Klausovi: Nebyl to špatný prezident. Stydět by se měl hlavně Nečas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Doubrava
reklama

Má-li kladně hodnotit činnost prezidenta Klause ve funkci, musí Doubrava vyzdvihnout jeho vlastenectví a přístup k EU. Je navíc potřeba vyzdvihnout i Klausovu odvahu říci, že naše budoucnost je na východ od naší vlasti, kterou nemyslí jen Rusko. „Nemohu pominout jeho postoj k naprosto správnému odsunu Němců po válce a Benešovým dekretům a tak bych mohl pokračovat,“ dodává k světlým stránkám bývalého prezidenta senátor.

Ten se nijak netajil tím, že se zúčastnil prezidentova rozlučkového koncertu "Díky nejen za jazz, pane prezidente". "Považuji za slušnost, byl-li jsem pozván přijít," vysvětlil. Naopak neúčast premiéra Petra Nečase vnímá jako projev neúcty. "Nevěřím, že by byl schopen se stydět za svou darebnou omluvu odsunutým Němcům. To asi důvod neúčasti nebyl," rýpl si.

Rozkrádání nazvané církevní restituce

S čím senátor Doubrava u prezidenta nesouhlasí, je především rozsah amnestie, kterým však nemyslí kritizovaný článek č. 2. Dále pak nesouhlasí s tím, že se alespoň nepokusil zastavit „ten neskutečný zločin a další rozkrádání našeho majetku nazvaný Církevní restituce vrácením návrhu zákona Sněmovně.“

„V žádném případě nesouhlasím s činností V. Klause z počátku privatizace, vhodnější výraz by asi byl rozkrádání, republiky,“ dodává senátor s tím, že i přes tyto výtky je přesvědčen, že Klaus nebyl špatným prezidentem. Určitě ne tak špatným, aby na něho pasovala definice velezrádce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dominance němčiny, angličtina se vytrácí. To bude fičák! Saša Vondra zásadně k německému europředsednictví

20:42 Dominance němčiny, angličtina se vytrácí. To bude fičák! Saša Vondra zásadně k německému europředsednictví

Začíná německé předsednictví Evropské unie a jeho hlavním cílem je, aby Unie ze současné krize vyšla…