Doubrava o Klausovi: Nebyl to špatný prezident. Stydět by se měl hlavně Nečas

12.03.2013 21:07

Senátor Jaroslav Doubrava se rozhodl na popud čtenáře ParlamentníchListů.cz zhodnotit činnost prezidenta Václava Klause na Hradě. Zásadní výtky vidí Doubrava v rozsahu amnestie a rozkrádání českého majetku v podobě privatizace a církevních restitucí. Přesto podle něj Klaus nebyl špatný prezident a rozhodně na něj "nepasuje" velezrada, z níž ho někteří Doubravovi kolegové obvinili.

Doubrava o Klausovi: Nebyl to špatný prezident. Stydět by se měl hlavně Nečas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Doubrava

Má-li kladně hodnotit činnost prezidenta Klause ve funkci, musí Doubrava vyzdvihnout jeho vlastenectví a přístup k EU. Je navíc potřeba vyzdvihnout i Klausovu odvahu říci, že naše budoucnost je na východ od naší vlasti, kterou nemyslí jen Rusko. „Nemohu pominout jeho postoj k naprosto správnému odsunu Němců po válce a Benešovým dekretům a tak bych mohl pokračovat,“ dodává k světlým stránkám bývalého prezidenta senátor.

Ten se nijak netajil tím, že se zúčastnil prezidentova rozlučkového koncertu "Díky nejen za jazz, pane prezidente". "Považuji za slušnost, byl-li jsem pozván přijít," vysvětlil. Naopak neúčast premiéra Petra Nečase vnímá jako projev neúcty. "Nevěřím, že by byl schopen se stydět za svou darebnou omluvu odsunutým Němcům. To asi důvod neúčasti nebyl," rýpl si.

Rozkrádání nazvané církevní restituce

S čím senátor Doubrava u prezidenta nesouhlasí, je především rozsah amnestie, kterým však nemyslí kritizovaný článek č. 2. Dále pak nesouhlasí s tím, že se alespoň nepokusil zastavit „ten neskutečný zločin a další rozkrádání našeho majetku nazvaný Církevní restituce vrácením návrhu zákona Sněmovně.“

„V žádném případě nesouhlasím s činností V. Klause z počátku privatizace, vhodnější výraz by asi byl rozkrádání, republiky,“ dodává senátor s tím, že i přes tyto výtky je přesvědčen, že Klaus nebyl špatným prezidentem. Určitě ne tak špatným, aby na něho pasovala definice velezrádce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: jno

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu“

4:44 Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu“

Stovky zemědělských podniků z celé země se sjednotily pod jedním praporem a především mezi sebou dal…