Doubrava o Klausovi: Nebyl to špatný prezident. Stydět by se měl hlavně Nečas

12.03.2013 21:07

Senátor Jaroslav Doubrava se rozhodl na popud čtenáře ParlamentníchListů.cz zhodnotit činnost prezidenta Václava Klause na Hradě. Zásadní výtky vidí Doubrava v rozsahu amnestie a rozkrádání českého majetku v podobě privatizace a církevních restitucí. Přesto podle něj Klaus nebyl špatný prezident a rozhodně na něj "nepasuje" velezrada, z níž ho někteří Doubravovi kolegové obvinili.

Doubrava o Klausovi: Nebyl to špatný prezident. Stydět by se měl hlavně Nečas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Doubrava

Má-li kladně hodnotit činnost prezidenta Klause ve funkci, musí Doubrava vyzdvihnout jeho vlastenectví a přístup k EU. Je navíc potřeba vyzdvihnout i Klausovu odvahu říci, že naše budoucnost je na východ od naší vlasti, kterou nemyslí jen Rusko. „Nemohu pominout jeho postoj k naprosto správnému odsunu Němců po válce a Benešovým dekretům a tak bych mohl pokračovat,“ dodává k světlým stránkám bývalého prezidenta senátor.

Ten se nijak netajil tím, že se zúčastnil prezidentova rozlučkového koncertu "Díky nejen za jazz, pane prezidente". "Považuji za slušnost, byl-li jsem pozván přijít," vysvětlil. Naopak neúčast premiéra Petra Nečase vnímá jako projev neúcty. "Nevěřím, že by byl schopen se stydět za svou darebnou omluvu odsunutým Němcům. To asi důvod neúčasti nebyl," rýpl si.

Rozkrádání nazvané církevní restituce

S čím senátor Doubrava u prezidenta nesouhlasí, je především rozsah amnestie, kterým však nemyslí kritizovaný článek č. 2. Dále pak nesouhlasí s tím, že se alespoň nepokusil zastavit „ten neskutečný zločin a další rozkrádání našeho majetku nazvaný Církevní restituce vrácením návrhu zákona Sněmovně.“

„V žádném případě nesouhlasím s činností V. Klause z počátku privatizace, vhodnější výraz by asi byl rozkrádání, republiky,“ dodává senátor s tím, že i přes tyto výtky je přesvědčen, že Klaus nebyl špatným prezidentem. Určitě ne tak špatným, aby na něho pasovala definice velezrádce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO  Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

20:07 VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbác…