Doubrava o Klausovi: Nebyl to špatný prezident. Stydět by se měl hlavně Nečas

12.03.2013 21:07 | Zprávy
autor: jno

Senátor Jaroslav Doubrava se rozhodl na popud čtenáře ParlamentníchListů.cz zhodnotit činnost prezidenta Václava Klause na Hradě. Zásadní výtky vidí Doubrava v rozsahu amnestie a rozkrádání českého majetku v podobě privatizace a církevních restitucí. Přesto podle něj Klaus nebyl špatný prezident a rozhodně na něj "nepasuje" velezrada, z níž ho někteří Doubravovi kolegové obvinili.

Doubrava o Klausovi: Nebyl to špatný prezident. Stydět by se měl hlavně Nečas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Doubrava

Má-li kladně hodnotit činnost prezidenta Klause ve funkci, musí Doubrava vyzdvihnout jeho vlastenectví a přístup k EU. Je navíc potřeba vyzdvihnout i Klausovu odvahu říci, že naše budoucnost je na východ od naší vlasti, kterou nemyslí jen Rusko. „Nemohu pominout jeho postoj k naprosto správnému odsunu Němců po válce a Benešovým dekretům a tak bych mohl pokračovat,“ dodává k světlým stránkám bývalého prezidenta senátor.

Ten se nijak netajil tím, že se zúčastnil prezidentova rozlučkového koncertu "Díky nejen za jazz, pane prezidente". "Považuji za slušnost, byl-li jsem pozván přijít," vysvětlil. Naopak neúčast premiéra Petra Nečase vnímá jako projev neúcty. "Nevěřím, že by byl schopen se stydět za svou darebnou omluvu odsunutým Němcům. To asi důvod neúčasti nebyl," rýpl si.

Rozkrádání nazvané církevní restituce

S čím senátor Doubrava u prezidenta nesouhlasí, je především rozsah amnestie, kterým však nemyslí kritizovaný článek č. 2. Dále pak nesouhlasí s tím, že se alespoň nepokusil zastavit „ten neskutečný zločin a další rozkrádání našeho majetku nazvaný Církevní restituce vrácením návrhu zákona Sněmovně.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

Ekonom Pavel Šik varuje před možnou geopolitickou hrou prezidenta: zatímco premiér Andrej Babiš (ANO…