Drábkova demise? To je málo. Ať odstoupí vláda, vyzývá ČSSD

15.02.2012 22:37

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek čelí problémům s vydáváním sociálních dávek a už se proti němu obracejí i koaliční partneři. Poslanec za ČSSD Roman Sklenák v Událostech, komentářích prohlásil, že by měla odejít celá vláda.

Drábkova demise? To je málo. Ať odstoupí vláda, vyzývá ČSSD
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek v pořadu Hydepark
reklama

Drábek možnost rezignace připustil, odmítá však, že by situace byla tak špatná. Odešel by, pokud by problémy byly ještě větší. “To znamená, že by se situace oproti lednu musela výrazně zhoršit,” uvedla místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová. “Rozhodující kritérium je, že dávky byly i přes problémy vyplaceny,” dodala.

Mělo by se přejít zpět na starý systém?

“Největším problémem je, že některé ty aplikace se stale vyprogramovávají a nefungují spolu,” kritizovala členka sněmovního výboru pro sociální politiku Lenka Kohoutová (ODS). “Věřím, že se v průběhu nejbližších týdnů podaří systém zcela doladit,” zastala se ministra Langšádlová.

Podle Drábkova náměstka Vladimíra Šišky systém plně funkční je, pouze chybí některá uživatelsky příjemná doladění. “To není situace na to, aby pak ministr drábek zvažoval svoji rezignaci. To je situace, kdy by měl dát pan premiér Nečas demise celé vlády” prohlásil poslanec Sklenák. “Je potřeba, aby pan ministr přiznal, jaká situace je,” řekl. Podle Sklenáka by se mělo přejít zpět na starý systém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

12:13 „Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarov…