Drahoš přednášel gymnazistům: Nespokojenost je hybná síla pro budoucnost. Proč bych měl své příznivce přesvědčovat, aby nebyli zklamáni?

24.02.2018 10:46

Reportáž ze setkání neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše se studenty pražského Gymnázia Jana Nerudy přinesl server Info.cz. Drahoš mimo jiné uvedl i to, že nikdy nelitoval toho, že do prezidentské volby šel. Pohovořil také o nepřátelství obou táborů příznivců – drahošovců a zemanovců.

Drahoš přednášel gymnazistům: Nespokojenost je hybná síla pro budoucnost. Proč bych měl své příznivce přesvědčovat, aby nebyli zklamáni?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš

Před studenty gymnázia předstoupil Drahoš sám, bez svého týmu, jenž jej v posledních dnech prezidentské kampaně doprovázel. „Tým jsem rozpustil,“ podotkl Drahoš, jenž v současné době přemýšlí, kam budou směřovat jeho další kroky. Jedná prý s představiteli politických stran, jež jej oslovily, aby zvážil své další působení ve veřejné sféře. Jednou z variant je i kandidatura do Senátu.

Drahoš mezi studenty odpověděl i na otázku, proč se drahošovci odmítají smířit s výhrou soupeře, Miloše Zemana. „Proč by se s tím měl někdo smiřovat? Uznal jsem výhru soupeře,“ řekl jasně Drahoš a opáčil otázkou: „Proč bych měl své příznivce přesvědčovat, aby nebyli zklamaní? Je to přece přirozené,“ sdělil s tím, že reakce jeho podporovatelů jsou podle něj umírněné. „Nespokojenost je hybná síla pro budoucnost,“ dodal. 

  • Původní text ZDE.

Jako hlavní chybu v kampani pak vnímá „fake news“. „Psali nám lidé, že mě budou volit, ale s rodiči nehnou. Ti budou volit Miloše Zemana, protože jsou přesvědčeni o tom, že Jiří Drahoš by jim sebral důchody. Byli jsme šokováni, jak lidé naskočí na nějaké informace,“ řekl Drahoš se slovy, že tato protikampaň byla naprosto masivní. „Byla to velmi dobře organizovaná kampaň, proti které se nejde dost dobře bránit,“ dodal neúspěšný prezidentský kandidát. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…