Drastické FOTO z Německa: Poslance AfD mlátili a kopali do hlavy. Krev a díra v hlavě

08.01.2019 8:32

Politické prostředí v Německu se opět přiostří. Došlo k útoku na Franka Magnitze, šéfa strany AfD v Brémách a poslance. Informuje o tom německý server Deutsche Welle a samotná AfD. Fotky oběti útoku zveřejnila strana na svém Facebooku. Hovoří o atentátu a černém dni demokracie v Německu.

Drastické FOTO z Německa: Poslance AfD mlátili a kopali do hlavy. Krev a díra v hlavě
Foto: Repro Facebook AfD
Popisek: Poslanec a předseda brémské AfD Frank Magnitz v nemocnici po útoku

K útoku podle AfD došlo v pondělí ve Frankfurtu. Frank Magnitz byl napaden a hrubě zbit údajně třemi útočníky, když se vracel z novoroční oslavy, kterou pořádal frankfurtský Goethe-Institut. Frank Magnitz byl omráčen kusem dřeva a pak utržil ještě několik kopanců do hlavy. Útočníky podle vyjádření strany zahnal stavební dělník, který do napadení zasáhl. Dotyční nebyli ještě zadrženi. Podle mluvčího strany je Magnitz ve vážném stavu v nemocnici. „Toto je černý den pro demokracii v Německu,“ dodal. Dle Deutsche Welle vyšetřuje policie útok, vzhledem k postavení oběti, jako politicky motivovaný akt a prosí svědky, aby podali svědectví. Na útok reagoval i bývalý předseda německých Zelených Cem Özdemir: „Doufám, že pachatelé budou brzy nalezeni a odsouzeni. Násilí není ospravedlnitelné ani proti AfD. Kdo bojuje nenávistí proti nenávisti, bude mu výhrou zase nenávist. Nacisté musí pryč, ale metodami právního státu“. Deutsche Welle také zmínilo, že v Sasku policie vyšetřovala explozi poblíž kanceláře AfD.

 

Anketa

Je Jan Hamáček dobrý předseda ČSSD?

5%
81%
hlasovalo: 6067 lidí
Samotná AfD se k věci vyjádřila na Facebooku a Twitteru: „Atentát na Franka Magnitze, předsedy AfD v Brémách a poslance. Přejeme Franku Magnitzovi brzké a plné uzdravení a doufáme, že ti, kdo jsou za tento zákeřný a neospravedlnitelný útok zodpovědní, budou co nejrychleji zadrženi a potrestáni. Další informace naleznete v tiskové zprávě kolegů z Brém, kterým přejeme hodně síly a ať se jim daří“.

A našly se i ostřejší reakce, například od AfD z Durynska: „Nový rok je tu jen 7 dní. Bombové útoky na naše kanceláře, ohrožení Indymedia a poslanec, který bojuje o život? Ale AfD je problém? Probuďte se a rozpoznejte pravé nepřátele naší demokracie!“ burcuje strana.

 

Původní vyjádření AfD v Brémách:

Atentát na Franka Magnitze, poslance

„Náš místní předseda a poslanec Frank Magnitz byl v pondělí napaden třemi maskovanými muži. Před budovou na náměstí Goetheplatz číhali, než opustil novoroční recepci novin Weser-Kurier. Úderem fošnou ho přivedli do bezvědomí. A když už byl na zemi, pokračovali kopanci do hlavy. Díky odvážnému zásahu stavebního dělníka útočníci nemohli dokončit svůj záměr a Frank Magnitz vyvázl se svým životem. V nemocnici nyní leží ve vážném stavu.

Státní moc a prokurátor Brém říkají, že tento čin byl politicky motivován. Budeme pečlivě sledovat reakce politiků od jiných stran v nadcházejících dnech. Nejen Die Linken, ale také SPD a Zelení podporují Antifu a její útoky. To je to, co ostatní politické síly chtějí? Je to vaše chápání demokracie? Opět platí, že AfD je cílem levicových útoků, které nejsou odsouzeny nebo jsou dokonce podporovány ostatními stranami.

Dnes je v Německu černý den demokracie“.

Dále AfD prosí svědky, kteří se nacházeli poblíž, aby podali svědectví.

Původní článek ZDE:

Fotogalerie: - Chemnitz týden poté

Demonstrace v Chemnitz týden poté
Demonstrace v Chemnitz týden poté
Chemnitz týden poté- čelo  průvodu
My jsme lid, občanský protest. Hesla vedoucí průvo...
Lidé, protestující v Chemnitz proti imigraci
Protistrana vyvěsila transparent

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středověk českých liberálů: Z Hany Lipovské udělali čarodějnici, píše ekonom Pikora. Páter Halík, koncil v Kostnici

10:04 Středověk českých liberálů: Z Hany Lipovské udělali čarodějnici, píše ekonom Pikora. Páter Halík, koncil v Kostnici

„Čarodějnice Lipovská už letí na Kavky,“ napsal ekonom Vladimír Pikora a pustil se do obhajoby nové …