Drastické VIDEO krátce po útoku autem v Barceloně: Lidská těla na zemi, panika, křik...

17.08.2017 18:35

Server španělského listu El País přinesl informace o tom, že na slavné třídě La Rambla v Barceloně, kde se denně pohybují davy turistů a umělců, kteří je baví, vjela do davu bílá dodávka. Podle informací policie bylo zraněno mnoho lidí. Řidič se dal na útěk. Možná měl i komplice. Policie hlásí, že v jednom z barcelonských barů se zabarikádovaly dvě osoby a podle všeho se hodlají bránit policii.

Drastické VIDEO krátce po útoku autem v Barceloně: Lidská těla na zemi, panika, křik...
Foto: Archiv
Popisek: Španělská vlajka

Ve čtvrtek v podvečer, po páté hodině, vjela na slavné barcelonské třídě La Rambla dodávka do lidí. Policie místo uzavřela, na místo přijelo několik týmů záchranářů a ošetřují zraněné. Přesný počet osob, které potřebovaly lékařské ošetření, není zatím znám.

Podle informací policie pachatel použil jako zbraň bílou dodávku, ze které vystoupil, zamíchal se do davu a dal se na útěk. Policie po řidiči pátrá. Prozatím odmítla komentovat, zda šlo o teroristický útok. Lidé se v panice dali na útěk.

Policie uvolňuje informace postupně a po 18. hodině oznámila, že zraněno bylo asi dvacet lidí a na místě je bohužel nejméně jeden mrtvý. Strážci zákona centrum Barcelony uzavřeli. Nejezdí tam teď ani metro. Pachatel či pachatelé se podle dostupných informací zabarikádovali v jednom z místních barů. El País tvrdí, že už se potvrzuje teorie o teroristickém útoku.

Po internetu už kolují záběry z drastického útoku. Některý z turistů zřejmě na mobil zachytil paniku, jakou řidič způsobil svým bestiálním činem. Je slyšet křik prchajících lidí, na ulici leží bota, kterou možná někdo ztratil, když utíkal, na chodníku leží zranění občané.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…