Drsná sranda na účet ODS. Slepice? Mirka Němcová terčem vtipu

21.02.2020 11:10

Slepice do klece nepatří. Obrázek i s tímto mottem nyní prosazuje ODS na svém facebookovém profilu. Fotografie ženy s drůbeží se stala terčem posměchu u mnohých, nechyběla ani fotomontáž spojovaná s bývalou předsedkyní Poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou, jež oznámila kandidaturu do Senátu.

Drsná sranda na účet ODS. Slepice? Mirka Němcová terčem vtipu
Foto: Repro YouTube
Popisek: Miroslava Němcová na 29. kongresu ODS (18.1.2020)
reklama

„Každý ví, že vajíčko od zdravé a dobře živené slepice je mnohem kvalitnější. Že je i dražší? Pojďme řešit to, aby lidé měli víc peněz, aby si kvalitní jídlo mohl dovolit každý. A zároveň udělejme dobrý skutek, zachraňme slepice od klecí! Jsou to živí tvorové, tak ať se jim daří dobře!“ píše se u fotografie, kterou sdílí Občanská demokratická strana. Reaguje tak na  rozhodnutí sněmovního zemědělského výboru, který nepodpořil zrušení klecových  chovů.

Aktivity ODS, ale také ČSSD, která sdílela rovněž obrázek slepic, ale s dovětkem, „že řeší aktuální výskyt ptačí chřipky na Pardubicku“, si všiml šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Evidentně jej to pobavilo, a tak si neodpustil status na Facebooku, komentující činnost obou stran. „Musíme držet krok s těma ‚velkejma‘ stranama, takže my v Trikolóře si myslíme, že slepice snáší vajíčka a tyto by měly bejt levný!!! Grafiku bohužel nemáme,“ napsal s úsměvem.

 

„To může Vondra otočit o 180 stupňů, jak chce, ale když ODS nasadí svůj pověstnej marketing, nakonec je z toho zase 360,“ napsal následně s ironií sobě vlastní také šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, sdíleje snímek poslankyně Miroslavy Němcové s textem „Premiérka pro rozbouřenou dobu“ a pod tím právě s textem „Slepice do klece nepatří“. Snímek sdílel ve chvíli, kdy poslankyně za ODS Miroslava Němcová oznámila kandidaturu do Senátu. 

„Lidi neblbněte, je to sice vtipné a trefné, ale je to koláž! Původní plakát je z roku 2013 a slepice v kleci, což je vážně aktuální téma současné ODS, je k tomu přidělaná,“ napsal k tomu následně diskutér Kamil Onderka. 

„Pokud nenastane něco nečekaného, tak ano, rozhodla jsem se kandidovat v Praze do Senátu. Mám k tomu městu blízko a Senát v současnosti chápu jako místo, které brání demokratické hodnoty – a ráda bych u toho byla,“ potvrdila včera Seznamu Zprávám poslankyně ODS Miroslava Němcová.

Ta sice v současné době je „pouze“ místopředsedkyní volebního výboru, v roce 2013 ji však koalice pod vedením ODS navrhovala právě jako premiérku po pádu kabinetu Petra Nečase. Prezident Miloš Zeman však tehdy jmenoval úřednickou vládu ekonoma Jiřího Rusnoka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …