Drsná tiskovka Donalda Trumpa: Mnozí z našich národních reportérů vám dnes ráno nebudou říkat pravdu...

17.02.2017 7:40

45. prezident USA na tiskové konferenci rozdrtil média, píše server Breitbart.com. Pořádně novinářům vyčinil za to, že údajně poskytli americkému lidu medvědí službu. Mnohá média ve Washingtonu, New Yorku či Los Angeles neslouží podle Trumpa lidem, ale hájí zájmy skupin, které pro sebe těží výhody z poškozeného systému fungujícího v USA.

Drsná tiskovka Donalda Trumpa: Mnozí z našich národních reportérů vám dnes ráno nebudou říkat pravdu...
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump
reklama

Server Breitbart přinesl přepis části tiskové konference Donalda Trumpa. Zavedená média si ji asi za rámeček nedají. Prezident Spojených států zdůraznil, že je ve funkci teprve čtyři týdny, ale už se mu podařilo dosáhnout velkého pokroku. Svědčí o tom např. důvěra akciových trhů, které začaly stoupat, když se prezidentem stal Trump. Trhy očekávají, co prezident udělá s daňovým systémem. Nový šéf Bílého domu slíbil, že provede takřka daňovou revoluci. Tu největší od dob prezidenta Ronalda Reagana před více než třiceti lety.   

Prezident také připomněl, že se velké podniky vracejí do Spojených států, protože se bojí, že jejich výrobky dovážené do USA zatíží vysoká cla. Příkladem může být General Motors.

„Pořádám tuto tiskovou konferenci pro skvělé americké občany. ... Mnozí z našich národních reportérů vám dnes ráno nebudou říkat pravdu a nebudou zacházet se skvělým lidem této země s úctou tak, jak si zaslouží. Doufám, že do budoucna se to změní a budeme spolu vycházet lépe. Možná k tomu nedojde, ale to je také v pořádku. Mnohá média ve Washingtonu, New Yorku a Los Angeles nepracují ve prospěch občanů této země, ale ve prospěch zvláštních zájmů lidí, kteří těží výhody ze zřejmých vad našeho systému,“ nešetřil ostrými slovy Trump. Média tak podle prezidenta poskytují lidem medvědí službu.

„Musíme o tom mluvit, abychom zjistili, co se děje, protože tisk se dostal mimo kontrolu. Úroveň nepoctivosti je mimo kontrolu. Chtěl jsem se stát prezidentem, abych mohl sloužit občanům této země. Jsem tu, abych napravil tento poškozený systém. ... Mluvím o tom a také to dělám,“ zmínil prezident.

Doplnil však také, že i v USA stále pracují i poctiví novináři a čestná média. A jejich práce si jako prezident velmi váží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

7:24 Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

Vláda zatím nerozhodla o další úpravě covidových restrikcí. Jejich podoba bude záviset i na tom, zda…