Drsná výzva advokátky: Pane kníže, s pozdravem Vaše členka lůzy...

17.01.2013 14:04

Advokátka Klára Samková na svém profilu na sociální síti Facebook reaguje na video Jiřího Menzela, ve kterém známý český režisér vyjádřil před prvním kolem volby podporu prezidentskému kandidátovi Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09). Podle Samkové jsou slova Menzela pohrdáním Listinou základních práv a svobod a Schwarzenberg by se měl od této Menzelovy podpory distancovat.

Drsná výzva advokátky: Pane kníže, s pozdravem Vaše členka lůzy...
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jiři Menzel s chotí
reklama

Anketa

Takže tedy... Kdo má být prezidentem?

70%
hlasovalo: 149886 lidí

"Vyzývám Karla Karel Schwarzenberg, aby se veřejně distancoval od svého 'podporovatele' Jiřího Menzela, který v přímém přenosu rozporuje a pohrdá čl. 1 Listiny základních práv a svobod, která zní: Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné," píše doslova Samková.

Nelíbí se jí rétorika, kterou Menzel na podporu Schwarzenberga používá. Režisér ve třicetisekundovém spotu vysvětlil před prvním kolem volby, proč lidé mají dát svůj hlas právě tomuto kandidátovi na příští hlavu státu.

Menzel: Volím šlechtice

"Proč chci volit Karla Schwarzenberga? Protože to je šlechtic. Ne proto, že má erb, ale proto, že má ducha šlechtickýho. Ti ostatní vedle něj nejsou nic jiného než potomci nevolníků, lidí, kteří mají zbabělou povahu," říká ve spotu Menzel.

Samková s těmito slovy jednoznačně nesouhlasí a myslí si, že i Schwarzenberg by měl vyjádřit svůj nesouhlas s tímto typem podpory.

"Žádám, aby toto video stáhnul ze všech dostupných zdrojů. Pokud tak pan Karel Schwarzenberg neučiní, budu to považovat za důkaz, že s názory svého podporovatele doslova souhlasí. Členka lůzy, Klára Samková."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…