Drsně proti Senátu: Zeman vymyslel, jak ho zničit

21.03.2019 13:47

V obci Milhostov zakončil prezident Miloš Zeman svou návštěvu Karlovarského kraje. Mimo jiné se zde velmi zostra vyjádřil proti Senátu, když vymyslel taktiku, jak tuto komoru Parlamentu zrušit.

Drsně proti Senátu: Zeman vymyslel, jak ho zničit
Foto: Václav Fiala
Popisek: Prezident Zeman v Karlovarském kraji

Po krátkém uvítání, kterého se zhostil Zeman společně s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou (ANO), již přišly na řadu dotazy. První směřoval ke zdravotnictví, kdy si žena stěžovala na špatné financování onkologických pacientů. „Zažil jsem podobný případ, tam jsem se snažil trochu intervenovat, protože jsme byli s paní hejtmankou na otevření hospice, a pojišťovna kdysi odmítala proplácet hospicovou léčbu. Což je přesně onkologická léčba, o které mluvíte. Je to smutné, ale většinou končí smrtí. Díky bohu se nakonec podařilo od minulého roku pojišťovny přimět, aby tuto léčbu proplácely,“ sdělil Zeman.

Anketa

Dostane se TOP 09 do příští Poslanecké sněmovny? Ať už sama, či v rámci předvolebního spojenectví?

5%
95%
hlasovalo: 11316 lidí

Další dotaz směřoval k zálibám hlavy státu. „Kdybyste se mě zeptala na minulé záliby, těch by bylo. Nebudu mluvit o ženách, neboť by to mohla slyšet moje manželka, se kterou jsem 35 let. Ale třeba ještě před 2 lety jsem se postavil na běžky, a upadl jsem. Mám neuropatii. Ale dříve jsem běžkoval jako blázen, dlouhé roky jsem jezdil na kole. Pak mě dokonce kamarádi dali elektrokolo. Možná, až skončím za ty čtyři roky, tak se na to elektrokolo zkusím posadit a uvidíme, jestli mě uveze, nebo ne. Ale jedna záliba je evidentní, to jsou knížky. Strašně rád čtu. A čtu téměř všechno, s výjimkou kuchařských knih. Čtu životopisy, cestopisy, dokonce i beletrii," sdělil Zeman, jenž se svěřil, že rád také výletí v přírodě. Hovořil i o alkoholu a kouření.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Své pak řekl i ke stavebnímu zákonu, o němž bude hovořit mimo jiné také na schůzce expertního týmu s Klárou Dostálovou (ANO). Následoval již dotaz na Senát a jeho zrušení. „Mají občané nějakou šanci? Pomohlo by zorganizování generální stávky, nebo jak se toho Senátu zbavit?“ zeptal se tazatel, jenž sdělil, že je zemanovcem. „Ano, Senát nelze zrušit ústavním zákonem z toho prostého důvodu, že ústavní zákon musí schválit obě komory Parlamentu. Ale ti, kdo jako já vystupují za zrušení Senátu, si povšimli, že při schvalování zákona o státním rozpočtu, vystupuje a jedná pouze Poslanecká sněmovna a Senát se k tomu vůbec nevyjadřuje. Součástí tohoto zákona jsou i výdaje určené na provoz Senátu. Nazval jsem to – a konzultoval s některými politiky tento návrh, který je legitimní – vyhladověním Senátu. Koneckonců ve středověku se města dobývala tím, že se oblehla a počkalo se, až jim dojde jídlo. Nechci nikoho urazit, ale neumím si představit senátorky a senátory, že by vydrželi bez jídla a bez platu. To znamená, že by se rozpustili sami,“ sdělil. 

A co mladí lidé v politice? „Měli by začít na úrovni komunální politiky. Měli by se to naučit od píky. Jako se učíte od píky řemeslo, musíte se učit politiku,“ míní Zeman. „Vím o politicích, nebudu jmenovat, jeden už není mezi námi a druhý je politická mrtvola, kteří okamžitě z vysokoškolských lavic přesedli do lavic parlamentních. Neměli žádnou zkušenost, nikdy nic neřídili, ale hned se stali poslanci. Pokud vám mladí v politice budou říkat: Chci dělat v komunálu, když mně to půjde, půjdu na krajskou úroveň, když se to naučím, budu kandidovat do Parlamentu, podporujte je. Ale když nějaký fouňa s nosem nahoru bude říkat: Chci být poslanec a nezajímá mě to pod tím, ta šedivá dřina, kopněte ho do zadku,“ sdělil. Předtím se ještě Zemanovi dostalo rady, aby neseděl s nohou přes nohu, že dochází ke špatnému prokrvování končetin.

Závěrem se pak již jen prezident podepsal do pamětní knihy obce a převzal dar z rukou vedení obce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Pravidla musí být porušena,“ vyzvala Greta. Neuvěříte, co pak aktivisti provedli

11:30 VIDEO „Pravidla musí být porušena,“ vyzvala Greta. Neuvěříte, co pak aktivisti provedli

Londýn se stal centrem protestů aktivistů z Extinction Rebellion. Policie sice protesty v Londýně za…