Drsného muže ČSSD napadli hackeři. Na síti mu nabíhají rasistická hesla

15.10.2013 17:09

Neznámý hacker v noci ovládl e-mail a facebookový účet lídra ČSSD v Ústeckém kraji Jaroslava Foldyny. Na jeho profil psal urážlivá a rasistická hesla. Foldyna kvůli tomu podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

Drsného muže ČSSD napadli hackeři. Na síti mu nabíhají rasistická hesla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna

Bývalý poslanec se stal v krátké době druhým známým členem sociální demokracie, kterému hacker ukradl účet na sociální síti. V pondělí podobný problém ohlásil někdejší premiér a stínový ministr životního prostředí Vladimír Špidla.

"Chtěl bych všem vzkázat, že tento způsob politického boje si nechci osvojovat a nikdy nebudu. Jsem přesvědčen, že nenávist do politiky nepatří," reagoval Jaroslav Foldyna na svém facebookovém profilu poté, co k němu opět získal přístup. "Nenávist ani politická, ani náboženská, ani rasová nikdy nebude mít místo na mých stránkách, ani v mém myšlení," dodal.

Špidla v pondělí oznámil, že kdosi ovládl jeho e-mail a účet na sociální síti Twitter. I na něm se objevily rasistické vzkazy. Jeden z nich v souvislosti s bývalým koncentračním táborem v Letech u Písku útočil na Romy, dalších šest obsahovalo odkazy s videi nebo texty proti etnickým a sexuálním menšinám. Špidla z útoku obvinil pravicové extremisty. Uvedl také, že zvažuje právní kroky.

"ČSSD je na sociálních sítích mnohem aktivnější než v minulosti, možná jsme tím vyprovokovali reakci," vysvětluje si útoky šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. "Ale nikoho konkrétního nepodezíráme a doporučili jsme našim členům zvýšit zabezpečení," dodal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

22:16 Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. …