Drsný, ostrý a neuvěřitelný vzkaz černochům. Raději si to přečtěte sami

29.04.2015 13:14

Americký politik a publicista Wayne Allyn Root adresuje černošské komunitě ve Spojených státech klíčové otázky související s násilnostmi v Baltimoru. Vytýká jim, že se stále jen vymlouvají, ale nejsou za nimi vidět žádné činy. Téměř půl století trvající boj proti chudobě Afroameričanů prý byl jen plýtváním peněz.

Drsný, ostrý a neuvěřitelný vzkaz černochům. Raději si to přečtěte sami
Foto: repro Huffpost.com, tan
Popisek: Masové protesty v americkém Fergusonu začaly poté, co policista zastřelil neozbrojeného černošského mladíka. K podobnému incidentu došlo i tři týdny poté v kalifornském Berkeley

Sledoval jsem protesty černošské komunity ve Fergusonu i nyní v Baltimoru a povšiml jsem si transparentu s nápisem „Na životech černochů záleží“. Co jsem však nikde neviděl, je to, že by někdo z těch lidí nesl transparent „Na násilí páchaném černými záleží“. Nebo jim snad nevadí, že černoši rabují obchody a pálí automobily svým černým bratrům a sestrám? Ultra-liberální analytička CNN Sally Kohnová na svém Twitteru napsala dojemně politicky korektní komentář, ve kterém z násilí v Baltimoru obviňovala bílé Američany. Vyzývala celou „bílou“ Ameriku, aby byla násilím v Baltimoru alespoň z poloviny tak pobouřena jako policejním násilím vůči Afroameričanům.

Sally Kohnové bych chtěl něco vzkázat: Milá Sally, já bych si zase přál, aby byla černošská komunita alespoň z poloviny tak pobouřena vraždami, násilím, gangy, dealery drog, rabováním a likvidací celých čtvrtí spáchanými jejich černými bratry a sestrami, jako jsou pobouřeni zabitím jednoho černého kluka jedním bílým policistou. Napadá mě v této souvislosti několik klíčových otázek, na které by měli američtí černoši odpovědět:

Kde jsou otcové oněch rabujících afroamerických vandalů z Baltimoru?

Oni se snad někam vypařili. V ulicích města jsem viděl jen matky a jejich dcery. Ale nikde tam nebyli tátové těch kluků, aby jej vzali za límec a odvedli zpátky domů. Může být důvodem beznaděje, hněvu, chudoby a násilí v ulicích Baltimoru fakt, že ti kluci doma nemají táty?

Kde je prezident Obama?

Černoši zdevastovali americké město a náš první černošský prezident mlčí. Když je ovšem zastřelen afroamerický teenager, bez váhání obviňuje kde koho. Když však tisíce černochů terorizují město, neřekne k tomu ani slovo. Nemá co říct k tomu, že Afroameričané páchají výtržnictví, plení, pálí a vraždí i členy své vlastní komunity.

Kde je černošská starostka Baltimoru?

Nařídila policii, aby ustoupila, nikoho nezatýkala a nechala násilí volný průchod. Zatímco slibovala, že bude město chránit, shořelo mnoho obchodů i domů. Několik dní před vypuknutím nepokojů se nechala slyšet, že hodlá vytvořit „prostor pro ty, kteří páchat násilí“. Poté obvinila média, že její slova vzala doslovně.

Kde jsou vůdci baltimorské černošské komunity?

Co dělají Al Sharpton a Jesse Jackson? Jste velmi rychlí, když máte obvinit bílého policistu ze smrti černého kluka, ale když jde o to odsoudit násilí páchané černými obyvateli města, tak máte dost času? Nebo vám snad zdřevěněl jazyk?

Jak se válka proti chudobě promítla do života obyčejných Afroameričanů?

Nejdelší a nejnákladnější „válka“ v amerických dějinách trvá už od dob Lyndona Johnsona. Přesto města jako Baltimore vypadají stále stejně. Stejná chudoba. Stejná beznaděj. Stejný vztek a násilí. Stejné nepokoje, obviňování a výmluvy. Na tento projekt jsme vynaložili 22 bilionů dolarů, což je více než na všechny války v historii Spojených států.

Z černošské komunity zaznívá mnoho výmluv. Tvrdí, že prý se cítí bezmocní. Fakt? Vždyť prezidentem je černoch, státní žalobci jsou také černoši, dokonce i starosta Baltimoru má černou pleť. A to samé platí o některých členech městské rady, šéfovi policie. Fakt se cítí černá komunita bezmocná? Biliony dolarů byly vynaloženy na zlepšení životních podmínek vašich lidí. To zahrnovalo stravenky, bezplatnou zdravotní péči a stovky mandatorních programů. I po tom všem máte pocit, že jste bezmocní? Co by se tedy ještě mělo dělat, aby se učinila přítrž násilí, chudobě, výmluvám a obviňování všech kolem sebe?

Jak moc pomohl první černošský prezident Spojených států Afroameričanům? Nezaměstnanost u černochů dosáhla dvojnásobku nezaměstnanosti mezi „bílými“ Američany. Koho z toho chcete obviňovat?

A ještě mě napadá několik otázek, na které by měli reagovat Sally Kohnová a další liberálové...

Čeho se v posledních padesáti letech plných sociální péče a výhod pro černé dočkali Afroameričané žijící ve městech typu Baltimore nebo Detroit? Kde je vidět ten kýžený pokrok ve městech, která ovládají demokraté?

Tvrdilo se, že v ulicích měst Detroit a Baltimore se pohybují bílí republikáni. Šlo však jen o fámy. Mezi vládnoucími úředníky města nebyly zjištěny žádné „bílé tváře“, jen černý starosta, členové městské rady černé pleti, policejní šéf černé pleti. Suma sumárum, 100 % černochů ve vedení města. Přesto jsou tato města absolutně v rozkladu. Je na čase, aby ti lidé z toho všeho vyvodili osobní zodpovědnost. Nelze se stále vymlouvat na otrokářství. To je přece dávná historie. Moji židovští příbuzní byli zase zotročeni Hitlerem a jeho nacisty. A to je mnohem bližší historie než otroctví. Je čas jít dál.

Je na čase bojovat o práci, nikoli o sociální péči. Je na čase podívat se sám na sebe. Je na čase přestat obviňovat ostatní. Je čas pohnat k zodpovědnosti černošské otce, vůdce, ale i prvního černošského prezidenta. Je nejvyšší čas zeptat se Demokratické strany, co pro tuto komunitu kdy udělala kromě toho, že z nich učinili bezmocné lidi plné beznaděje, kteří jsou plně závislí na vládě. Je čas podívat se kriticky na celou tu slavnou válku proti chudobě.

Ano, na životech Afroameričanů záleží. Ale také nastal čas přiznat si, že násilí páchané černošskou komunitou nelze dále tolerovat.

Wayne Allyn Root je americký politik, podnikatel a politický komentátor, kterého v roce 2008 Libertariánská strana navrhovala na amerického viceprezidenta. O čtyři roky později však vstoupil do řad republikánů, v jejichž dresu bude v příštím roce usilovat o post senátora ve státě Nevada.

Root se často objevuje v televizním i rozhlasovém vysílání, zejména na CNBS a Fox News. Vedle toho vystupuje na konferencích pořádaných Tea Party po celých Spojených státech. Rootovy politické komentáře se objevují v The Washington Times a internetových serverech, jako je TheBlaze.com, Townhall.com či FoxNews.com.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jde o každý den. Válek je zklamaný Vojtěchem. Očkovací plán zveřejněn

14:30 Jde o každý den. Válek je zklamaný Vojtěchem. Očkovací plán zveřejněn

Příští ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a Anticovid tým budoucí vlády Petra Fialy se s…