Drtivá většina Čechů je proti zvýšení platu ústavním činitelům, zjistil SANEP

15.08.2012 11:52

Návrh ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) na zvýšení platů ústavních činitelů odmítá přes čtyři pětiny obyvatel České republiky. Tři pětiny Čechů pak považují za nemravné, aby se zvýšily platy soudcům, ale i poslancům, senátorům a prezidentovi. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP.

Drtivá většina Čechů je proti zvýšení platu ústavním činitelům, zjistil SANEP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisícovka

Zvýšení mzdy jakékoliv skupině ústavních činitelů odmítá téměř čtyři pětiny veřejnosti. Soudcům by platy zvýšilo 4,8 procent lidí, prezidentovi 2,9 procent, premiérovi 1,8 procent, ministrům 1,3 procent, senátorům 1,2 procent a se zvýšením platu poslancům by souhlasilo jen 0,5 procent.

Platy ústavných činitelů jsou dostatečné. Jejich zvyšování je nemravné

Většina Čechů (81,5 procent) také souhlasí s názorem poslance Miroslava Opálky (KSČM), aby se místo zvyšování platů ústavních činitelů zmrazily mzdy nejvyšších státních úředníků.

Stávající platy jsou podle 89,9 procent lidí dostatečné a není je potřeba navyšovat. Návrh na zvýšení mezd označilo 65,3 procent Čechů za nemravný.

Celý průzkum ZDE

Průzkum společnosti SANEP probíhal ve dnech 18. až 24. července 2012 na skupině 7815 dotázaných ve věku od 18 do 69 let.

Komunistický poslanec Miroslav Opálka v červenci pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že by vláda měla zmrazit platy nejvyšších státních úředníků a dostat to na nějakou solidní úroveň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…