Druhá sebevražda u policie. Zastřelila se policistka v Ostravě

28.07.2010 14:20

V Ostravě se zastřelila další policistka. Informaci o sebevraždě potvrdila mluvčí policejní inspekce Martina Lídlová. Podle serveru novinky.cz inspekce už převzala vyšetřování případu.

Druhá sebevražda u policie. Zastřelila se policistka v Ostravě
reklama

V krátké době se v České republice jedná už o druhý případ sebevraždy policistky. Jak v úterý informovalo Právo, předminulý týden se v Praze, přímo v budově pražského policejního ředitelství, zastřelila policistka, která pracovala na oddělení hospodářské kriminality.

Pražské policistce bylo 29 let a život si vzala služební zbraní. Podle zdroje blízkého vyšetřování si policistka v dopise na rozloučenou údajně stěžovala na šikanu od nadřízených. Policistka, která se zastřelila v budově policejního ředitelství, prý byla ve službě necelé tři roky.

Oběšený policista

Sebevraždy policistů ve službě jsou i přes poslední dva případy spíše neobvyklé. V roce 2008 proti sobě namířil zbraň přímo ve služebně okresního ředitelství policista z Karlových Varů. Jen několik týdnů před ním se v témže městě zastřelil z rodinných důvodů další z policistů.

Známý je případ někdejšího zástupce ředitele pražské policie Zdeňka Janíčka. Policista byl nalezen počátkem roku 2005 ve sklepě, v místě svého bydliště v Praze 4. Muž byl oběšený, na sobě však měl 29 bodných a řezných ran. Policie i po opakovaném vyšetřování uzavřela celou věc jako sebevraždu. Motiv sebevraždy se vyšetřovatelům přes veškeré úsilí tehdy nicméně nalézt nepodařilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orbán: Migrace nejde zastavit, řekla mi Merkelová. Tak se dívejte, odpověděl jsem. Vrbětice, to je takto

13:14 Orbán: Migrace nejde zastavit, řekla mi Merkelová. Tak se dívejte, odpověděl jsem. Vrbětice, to je takto

Po dlouhé době poskytl Viktor Orbán rozhovor slovenským médiím, konkrétně Deníku Postoj. Mluvil hned…