Drzá prasata. Budu jim muset nasr*t do obýváku, zavelel Landa. Po žalobě přišla reakce

13.11.2021 7:03 | Ze sítí

Stát podal trestní oznámení na iniciativu zpěváka Daniela Landy pro podezření ze sabotáže. Landa totiž v minulých dnech vyzval k zahlcení pracovišť hygieny žádostmi o informace, přišlo jich 10 tisíc. Dnes pak zpěvák na kanále YouTube přinesl Bajku o prasatech.

Drzá prasata. Budu jim muset nasr*t do obýváku, zavelel Landa. Po žalobě přišla reakce
Foto: Repro Facebook
Popisek: Daniel Landa požaduje omluvu

„Představte si, že k vám domů vtrhne stádo obrovských prasat a vysere se vám přímo do obýváku. Dlouho je slušně prosíte, aby laskavě opustila váš dům a ještě je i ujistíte, že ten ohavný bordel po nich sám zase uklidíte. Ale oni vám drze chrochtají do obličeje. Načež vy pak vezmete jen nepatrný kousíček toho hnoje a vrátíte ho na jejich hradní zdi. A prasata mají z toho oheň na střeše,“ začal vyprávět Landa.

„To je útok na náš Hrad! Fungování našeho celého hradního dvora! Je v ohrožení!“ křičí Landa a vypráví dál: „Děsí se prasata a všude roznáší zprávu o tom, že jste škůdce a hajzl, který jednal nemorálně a neeticky. A část lidí přikyvuje a říká: To je ale prase, útočí na nás na všechny. A vy se jen koukáte do svého zničeného obýváku a říkáte si... Asi jim budu muset taky nasrat do obýváku, aby konečně pochopili, že dávno překročili veškeré lidské morální a etické meze,“ rozčílil se Landa. 

„Krátce povzdechnete a rychle posbíráte do kapes to nejdůležitější. Hořící srdce, lásku k vašim blízkým, pravdu a odvahu. A prostě se vydáte na cestu. A najednou slyšíte za sebou dupot. Vy se otočíte a lehce se usmějete. Nejste sám,“ zakončil Landa.

Ten 8. listopadu vyzval své příznivce, sdružené ve skupině Zlatý špendlík, aby bombardovali hygienické stanice otázkami na průběh kontrol. S jednoduchou logikou: Úředník, který píše o tom, koho kontroloval a kdy, nemůže zároveň kontrolovat. 

Podle SeznamZprávyiRozhlasu na jihočeskou hygienu z úterka na středu přišly stovky e-mailů s dotazy na průběh kontrol. „Jedná se o dotazy typu: kde jste byli na kontrole 8. listopadu, co jste dělali 9. listopadu a tak dále. Z jedné mailové adresy nám klidně přijde třeba deset takových dotazů. Jedná se skutečně o obstrukční otázky, na které bychom ale měli podle zákona o svobodném přístupu k informacím odpovědět,“ uvedla ředitelka jihočeské hygieny Květoslava Kotrbová.

„Podle mě se jedná o aktivitu iniciativy Žlutý špendlík, která přišla s projektem ‚šikanuj hygieniky‘. Nám to nesmírně přidělává práci, protože nyní veškerý čas věnujeme epidemii koronaviru, kdy se v Jihočeském kraji dostáváme k tisícovce nových případů za den. A jen samotný proces trasování nakažených je velice náročný,“ posteskla si.

Na stránkách Zlatého špendlíku, což je sdružení založené právě zpěvákem Danem Landou, skutečně visí výzva, aby lidé bojovali „šikanou proti šikaně“. „Jsme přesvědčeni, že je na čase, aby každý z nás využil svého práva žádat po Krajské hygienické stanici informace o těchto kontrolách. KHS mají zákonem stanovenou lhůtu na odpověď a jsou dle zákona povinny Vám informace poskytnout,“ píše se na stránkách Zlatého špendlíku.

Příznivci se mají prý na KHS obracet třeba i opakovaně s dotazy na probíhající kontroly. „Práce hygienických stanic na přípravě odpovědí pro vás bude pro naše občany jistě užitečnější, než nesmyslná šikana živnostníků, poskytovatelů služeb a jejich zákazníků,“ ospravedlňoval Landa zahlcení pracovníků státní instituce.

A na stránkách je i předloha, jak by měla žádost o poskytnutí informací vypadat, tedy že má obsahovat osobní údaje, že tazatel má zájem o informace dle zákona č. 106/1999 Sb. a také o informaci o počtu rozhodnutí o nařízení karanténních opatření a že tyto informace chce zaslat poštou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…