Držka Václava Klause... Umělec drsně hájí Schwarzenberga

27.02.2019 7:21

Režisér David Drábek se v rozhovoru pro Forum24.cz zamyslel nad tím, že Češi ztrácejí paměť. Podle jeho slov jsou ochotni vzdát se své důstojnosti za koblihu a plané sliby. Velmi zostra se pak pustil do poslance ODS Václava Klause mladšího, když jeho obličej nazval držkou.

Držka Václava Klause... Umělec drsně hájí Schwarzenberga
Foto: Repro XTV
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v interview s Janou Bobošíkovou na XTV

Drábek své názory projevuje mimo jiné prostřednictvím her, kterých je autorem. Například izolace Čechů byla podle jeho slov jedním z důvodů, proč vznikla hra Kanibalky: Soumrak samců. „Řeší se tam spousta sociálních otázek, závislosti na internetu, krize mužství. A je to také o tom, jak se ze strašáka jménem imigranti stal opravdu velký byznys. Na Okamurovi je tam příkladně vidět, že je to podnikatel v nacionalismu, který zneužívá strachu obyčejných lidí nebo osob, jež neumějí třídit informace. Využívá tohoto strachu k velkému byznysu a nejde mu o nic dobrého,“ poznamenal k lídrovi SPD Tomio Okamurovi Drábek.

Fotogalerie: - Výročí pochodu proti komunistům

Pietní akt při příležitosti 71. výročí památného p...
Jiří Drahoš
Petr Pithart
Pietní akt při příležitosti 71. výročí památného p...
Daniel Herman
Peter Weiss a Dominik Duka
 

Anketa

Ohrožuje Miloš Zeman demokracii v České republice?

11%
89%
hlasovalo: 10995 lidí

Původní text ZDE

Podle jeho slov je obchod se strachem mrzký. Dle jeho názoru obdobně vyhrál prezidentské volby Miloš Zeman nad Karlem Schwarzenbergem, když řekl, že kníže hodlá navracet majetky sudetským Němcům. „Nic takového nebyla pravda a Zeman to řekl na poslední chvíli, jelikož věděl, že už si nikdo nebude ověřovat fakta. A stejně tak porazil Drahoše pro změnu imigrantskou notou,“ sdělil.

Kam by však ve svých hrách Drábek nešel? „Já říkám, že kromě svatého mi nic není svaté, ale samozřejmě, že je a mám své meze. Nerad třeba haním někomu víru a člověk si nezahrává s nemocemi a se zdravím. V momentě, kdy překročím mez, nebo je to na hraně, kdy prostě urazíte držku Václava Klause ml., to není proto, že byste se chtěli na něčí újmě zviditelnit. Ale víte, že tento člověk se předtím navážel do všech možných postižených nebo slabých, nebo že zesměšňoval Karla Schwarzenberga, který po nemoci hůř artikuluje, víte, že je to grázl a nácek,“ řekl zostra Drábek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

17:05 Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

Hostem nedělní Partie televize Prima byl předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský. Zhodnotil třic…