Dubí kvůli útoku dá na koupaliště kamery, Romové útok odsoudili

10.08.2018 21:02 | Zprávy
autor: čtk

Město Dubí na Teplicku dá kvůli úternímu napadení ženy a mladého muže nainstalovat na koupališti kamery. Schválili to radní na dnešní mimořádné schůzi, oznámil starosta Petr Pípal ČTK. Starosta také vyjádřil znepokojení z nenávistných příspěvků na sociálních sítích, které útok vyvolal, a z chystané demonstrace extremistické strany. Místní romská komunita útok, v němž figurovali zřejmě Romové z Teplic, odsoudila.

Dubí kvůli útoku dá na koupaliště kamery, Romové útok odsoudili
Foto: Repro Facebook/ JV Press
Popisek: Momentka z koupaliště v Dubí krátce po útoku

Zbitý mladík se podle médií snažil zklidnit roztržku mezi dvěma ženami, která vznikla kvůli dětem v brouzdališti. Následně ho napadla skupina lidí. Městská rada Dubí dnes proto schválila uvolnění peněz na okamžitou instalaci kamer na koupališti. Také schválila ocenění pro zraněného mladíka za pomoc napadené ženě v podobě peněžitého daru 10.000 korun a chce ho navrhnout na Cenu Michala Velíška za statečnost.

Incident podle starosty způsobila skupina Romů z Teplic, což poškozuje místní romskou komunitu z Dubí a rozděluje společnost. Pípal proto v tiskovém prohlášení zveřejnil také vyjádření Romů z Dubí, kteří se od útoku distancovali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…