Duhové Lego pro menšiny. Připravte si devět stovek na „kývnutí na všechny báječné“

24.05.2021 18:53

Společnost Lego přišla se stavebnicí s LGBTQ+ tematikou. Každý je prý totiž úžasný. Zastoupení jsou homosexuálové, transsexuálové i barevné menšiny. Jde o zásadní krok, protože korporace prý sexuální menšiny často přehlížejí. Dočkáme se i v Česku. Jen si připravte peněženky. A skupina HateFree jásá.

Duhové Lego pro menšiny. Připravte si devět stovek na „kývnutí na všechny báječné“
Foto: Repro Youtube
Popisek: Duhové inkluzivní LEGO

Anketa

Je třeba v Česku víc zdanit nejbohatší?

83%
14%
hlasovalo: 7216 lidí
Dánská hračkářská společnost Lego představila zcela novou sadu figurek s LGBTQ+ a duhovou tematikou. Sada se jmenuje Každý je úžasný. Barvy pruhů stavebnice byly vybrané tak, aby odkazovaly na duhovou vlajku, doplněné byly ještě bledě modrou, bílou a růžovou, které představují komunitu transsexuálů. Nechybí ani černá a hnědá. Ta má zase zdůrazňovat rozmanitost odstínů pleti.

Ve všech případech až na jeden nebylo lego figurkám přiděleno žádné konkrétní pohlaví, což má „vyjadřovat individualitu a zároveň nejednoznačnost“. Výjimkou je pak fialová minifigura s výraznou parukou, která podle designéra společnosti Lego Matthewa Ashtona „je jasným kývnutím na všechny báječné drag queeny venku“. Drag queen je obvykle mužská osoba, která svým oblečením a vystupováním napodobuje až karikuje ženu pro zábavní nebo rovnou umělecké účely.

Ashton původně sadu vytvořil prý jen pro sebe, ale ta si údajně brzy získala pozornost a ohlas u jeho kolegů rovněž z LGBTQ+ komunity. „Tak jsem si řekl, možná to je něco, co bychom měli sdílet,“ prohlásil designér. „V dětství mi všichni okolo říkali, s čím si mám hrát, jak mám mluvit nebo co si mám oblékat. Snažil jsem se být někým, kým jsem ale ve skutečnosti nebyl. Bylo to vyčerpávající,“ posteskl si dále.

Ashton i další zaměstnanci se prý shodují, že jsou velmi šťastní, že mohou pracovat pro tak tolerantní a otevřenou společnost ,jako je Lego. Sada prý vzbudila zájem i u široké veřejnosti. Flynn DeMarco, člen LGBTQIA komunity, třeba tvrdí: „Tento krok ze strany Lega znamená pro LGBTQIA+ komunitu opravdu hodně. Doufám, že pomůže tomu, aby o nás ostatní jinak přemýšleli. Do této doby nás velké korporace často přehlížely.“

Od 1. června tohoto roku se prý této LGBTQ+ sady dočkáme i my v České republice. Stát by měla 899 Kč. Martin Prokop ze společnosti Lego k novému produktu řekl: „Tento set na trh uvádíme jako symbol oslav různorodosti. Ve společnosti Lego totiž věříme, že láska, podpora a obecné přijetí vedou ke svobodě a možnosti cítit se sám sebou. Uplynulý rok byl velice obtížný, mnoho z nás bylo odtrženo od normálního života, a proto věříme, že je nyní ten správný čas oslavit diverzitu a připomenout si, že každý je úžasný.“

Toho, že by česká veřejnost reagovala negativně, se Prokop nebojí, protože cílem společnosti je prý jen to, aby se každý cítil svobodně a sám sebou. Události si v Čechách očividně povšimli i aktivisté z HateFree Culture a samou radostí neváhali celou věc sdílet na svém facebookovém profilu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: AZy

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …