Demonstranti obvinili Duku, že bagatelizuje problém sexuálního zneužívání v české katolické církvi. Vyzvali ho k odchodu a zároveň apelovali na prolomení zpovědního tajemství, což by podle nich usnadnilo stíhání duchovních podezřelých ze sexuálního zneužívání. Demonstranti na Hradčanském náměstí také postavili obrácený kříž a vytvořili ho i na dlažbě z černých stuh.
Proti demonstraci se shromáždila desítka stoupenců katolické církve s vlajkami historického Království českého a s podobiznou Panny Marie. Během demonstrace několikrát pokřiky přerušovali mluvčího demonstrantů, při výzvě k rezignaci kardinála skandovali „Ať žije Duka“.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Kde je chyba, že neumíte čerpat evropské peníze?
Protože kdo jiný za to může, než vy politici? A k čemu byl tedy dobrý třeba ministr pro evropské záležitosti, když ani neuměl vyčerpat peníze z EU?
Další články z rubriky
17:30 Dalších 50 Kč za krabičku cigaret, aby se splnil plán EU. Česko utrpí
Evropská komise i nadále obhajuje zvýšení zdanění tabáku, cigaret a nikotinových výrobků, přičemž za…
- 20:20 Unikl záznam jednání o Turkovi. A obrázek Petra Pavla
- 13:41 Macinka všechny převezl? Po novém řešení Filipa Turka začal řev
- 14:00 Brněnský sjezd Sudeťáků opět vyplavil minulost Petra Fialy
- 12:00 Střílení do ženských rozkroků. Svědectví o teroru Hamásu, který budil ovace
- 8:14 Ivan Hoffman: K účtu potřebujete hostinského. A na Ukrajině je jím Putin




