Dusno v ČT: Nešlo se dostat ke slovu. Jourová bránila covid pasy, ale měla co dělat

18.03.2021 9:46 | Zprávy

Zelený covid pas pomůže lidem i umírajícímu cestovnímu ruchu, je přesvědčena eurokomisařka Věra Jourová. Komunistická europoslankyně se kvůli obhajobě covid pasu na Jourovou rozčílila. I vy můžete za to, že nemáme dostatek vakcín! A Jan Zahradil tomu nasadil korunu, když uštědřil štulec oběma dámám. „Problém je jenom v tom, že když jednou necháte paní Konečnou mluvit, tak už se těžko potom dostáváte ke slovu,“ pravil Zahradil. Ale jinak prý souhlasí s tím, co Kateřina Konečná řekla.

Dusno v ČT: Nešlo se dostat ke slovu. Jourová bránila covid pasy, ale měla co dělat
Foto: Screen ČT24
Popisek: Věra, Jourová, Kateřina Konečná a Jan Zahradil v Událostech, komentářích ČT

Evropská komise navrhla podobu covid pasů, které by měly usnadnit cestování i v časech stále zuřící pandemie čínského koronaviru. Česká eurokomisařka Věra Jourová zavedení tzv. zelených pasů v ČT hlasitě hájila. Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná a europoslanec Jan Zahradil (ODS) byli k zavedení covid pasů podstatně skeptičtější.  

Věra Jourová v Událostech, komentářích veřejnoprávní televize zdůraznila, že Evropská komise navrhuje, aby chystaný covid pas mohli dostat nejen lidé, kteří projdou očkováním, ale také občané EU, kteří prodělali covid a lidé, kteří budou ochotní nechat se pravidelně testovat.  

„My si myslíme, že předčasné to v žádném případě není, protože turistická sezóna klepe na dveře a my musíme být připraveni. Musíme být připraveni nabídnout lidem, aby cestovali po EU bez zmatků a nějaké byrokratické zátěže,“ zdůraznila s tím, že lidé už nebudou muset pátrat po tom, jaké pravidla platí zrovna v Chorvatku, v Itálii, v Řecku, v Nizozemí a tak podobně. „My přicházíme se systémem, který bude uznáván všude stejně. Budete mít jistotu, že přijedete někam, kde vás neodmítnou,“ uvedla Jourová.

Zdůraznila také, že další ekonomicky mrtvou letní sezónu už si nemůžeme dovolit.  

„Ta další mrtvá sezóna by byla skutečně katastrofa. Lidi, kteří jsou závislí na cestovním ruchu, tak je potřeba pro ně něco udělat,“ zaznělo z úst Jourové.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…